Xiaomi Um FM Power Bank İncelemesi

Xiaomi bilindiği gibi dünyayı elektronik ürünleri ile kasıp kavuran Çin kökenli bir şirket, son günlerde yeni bir kulvarda öne çıkmaya çalışıyor. Ürettiği Xiaomi Um FM Power Bank cihazı ile 10.000 mAH kapasitede telefonları şarj edebilmenizi aynı zamanda FM radyo dinleme keyfini sürmenizi de sağlayacak yeni bir cihaz üretti.

Xiaomi Um FM Power Bank Özellikleri

Yedek şarj cihazı olarak seyahat edenleri yakinen ilgilendiren sağlam bir power bank ile karşımıza çıkan Xiaomi şirketi Xiaomi Um FM adını verdiği bir cihazla karşımızda… Cihazı Çin’de 19 dolara satışa çıkaran bu firmanın son derece makul bir fiyat istediği açık. 212 gram ağırlığındaki cihaz, ucuz olsun diye sert plastik malzemeden yapıldı. Cihaz ele avuca sığıyor ve 2 adet USB çıkış portu var. Tam dolu iken bir iPhone telefonu 3 kez tam doldurabilir. Ayrıca dolum yaparken FM radyo dinleyebilirsiniz. Klasik bir görüntüsü olan cihaz, 1970’lerde moda olan küçük radyoları anımsatıyor. USB çıkışları 5V ve 2.1 Amper/h çıkış yapıyor. Mesela 4.000 mAH kapasitedeki bir pil 4 Amper olup yaklaşık 2 saatte full dolacaktır. Cihazın hem siyah hem pembe hem de beyaz olarak 3 renk versiyonu var. Bayanlar için beyaz ve pembe, erkekler için siyah renk iyi gidecektir. Avrupa ve ABD fiyatları henüz belli değil, Amazon sitesine düştüğünde size bu makaleyi güncelleyerek bildireceğiz.

 

Diğer Güç Bankaları modelleri

 

Satın alınmaya değer, sağlam güç bankaları arasında Xiaomi Um FM Power Bank tek seçenek değil. Asus firmasının ürettiği Kare biçimli ve alüminyum kasaya sahip 9600 mAH kapasiteli aynı fiyata alınabilecek güç bankası modeli var. Yine Xiaomi firmasının ürettiği MI GEN 2 adı verilen 10.000 mAH kapasiteli bir makinesi daha var. Bu makinenin USB çıkışı 2.0 Amper çıkışa izin veriyor. Saatte 2 amper 2 saatte 4 amper yani 4.000 mAh demektir. Akıllı telefon boyutunda Enerjizatör marka bir powe bank daha var ve o da aynı fiyata ve aynı kapasitede ama FM radyosu yok. Sadece boyut olarak daha küçük ve deri bir kılıfı var.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.