To Be Honest, Facebook Tarafından Satın Alındı

İnstagram,  WhatsApp ve Facebook gibi en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından sonra 5 milyonu aşkın kullanıcısıyla ve özellikle de gençler tarafından çokça beğenilip popüler olan To Be Honest (TBH) uygulaması da satın alındı. Zuckerberg ve ekibi, kendi platformlarından kaçan bu gençleri tekrar kendi platformlarına çekmek adına hamleler atıp her şeyi telefi etmek istiyor.

To Be Honest Uygulaması

Kullanıcıların kimliksiz yani anonim bir şekilde birbirlerine soru sorma imkanı sağlayan bu uygulama için şimdilik ne kadar ücret ödendiği bilinmiyor.

Bu To Be Honest adlı bu uygulama Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Geçmiş zamanlarda Snapchat’i almak için de benzer bir yol izleyen Facebook, bu uygulamayı satın alamayınca uygulama üzerinden çoğu özelliği kendi platformlarına da getirerek Snapchat’i tarihe karıştırmayı planlamıştı. Bu süreçler sonrasında çoğu gelişmekte olan uygulama taraflarınca satın alınmakta istediklerini elde edemezlerse başvuracakları yolda haliyle belli.

Sosyal medyadaki tüm hakimiyeti ele geçirmek, sosyal medyadaki etkisini en yüksekte tutmak için satın alma yolunu tercih eden Facebook geçmiş zamanlarda WhatsApp ve Instagram’a yapmış olduğu yatırımlar ile rekor fiyat damgasını da almaya hak kazanmıştı.

Yeni alınmış olan To Be Honest adlı uygulama ne kadarlık bir ücretle alındığı hakkında bir paylaşım henüz yok yakın zaman da öğrenilebilir. Sosyal medyanın hakimi olan Facebook, WhatsApp ve İnstagram uzun bir süre daha bu zirveyi tutacak gibi duruyor. Hiçbir uygulamanın gelişip önlerine geçmesine izin vermeden gelişmeden uygulamalar taraflarınca satın alınıyor.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.