Steam PUBG Oyunuyla Rekor Kırdı

Valve’nin yapmış olduğu son açıklamalara göre yeni rekor kırıldı. Bu olay steam pubg oyunuyla rekor kırmayı başardı. Steam aylık olarak 17 milyon kullanıcı ve aynı zamanda 7 milyon da çevrimiçi kullanıcıya erişmiş olduğunu belirtti.

Steam PUBG Oyunuyla Rekor Üstüne Rekor Kırdı

Valve’nin yapmış olduğu bu açıklamaya göre, Black Friday namı değer Kara Cuma sayesinde rekorun kırıldığı belirtiliyor. Valve yaptığı son duyuruyla, Steam’in 17 milyon anlık kullanıcı ve 7 milyon çevirimiçi kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Bu kırılmış olan rekorda uzun süredir indirime girmeyen ve girmeyecek gibi de duran PUBG sayesinde gerçekleşti. Steam database ( veri tabanı) ‘ine göre yaklaşık olarak 6.813.617 kişi oyunda gözüküyor ve bu oyunculardan 2.940.359 kişisi ise PUBG oynuyordu. Neredeyse yarısı PUBG ile sağlandığı gözüküyor. Bir oyun bu kadar tutulmuş olmasından dolayı indirime girmiyor. Uzun bir süre daha bu oyun indirime girmeyecek gibi duruyor. Fakat oyun yapımcısı oyuncuları şaşırtmak adına farklı bir yolu tercih edebilir.

Steam kullanan birçok kullanıcının sayısını ciddi anlamda takip etmek çok zor. Bu platformu kullanan kullanıcıların birden fazla hesabı mevcut. 2014 yılında Steam’in yapmış olduğu bir duyuruya göre 75 milyon civarında kullanıcıya ulaşmış olan platform, yalnız 1 yıl içinde bu sayıyı 125 milyona çıkartmış olarak gözüküyor. Şimdilik de olsa Valve bir açıklama yapmadığı sürece bu platformdaki kullanıcı sayısını tahmin etmek cidden çok zor.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.