Dünyanın en zengin olan insanları arasında yakın zamanda oyun aleminde çok tanınan bir isim daha yerini aldı. Steam Kurucusu Gabe Newell artık dünyanın en zengin insanları arasından biri olmaya hak kazandı. Gabe Newell serveti ne kadar olabilir?

Steam Kurucusu Gabe Newell Artık En Zengin İnsanlardan Biri

Bir iş dergisi olan Forbes, uzun bir süredir dünyada maddi anlamda aşırı zengin olan insanları listeliyor. Elbette listenin başı çoğu zaman değişmiyor ve zirveyi kaptırmıyorlar. Valve’nin kurucusu Gabe Newell‘de yakın tarihte bu listeye girerek listeye adını yazdırmayı başardı. Gabe Newell elde etmiş olduğu serveti ile Amerika’nın ilk 100’de yer alan zengin insanların arasında yerini aldı. GabeN, artık dünyada en önemli sıralamalardan birinin daha içine girmeyi başardı.

Gabe Newell, yaklaşık olarak elde etmiş olduğu 5.5 milyar dolarlık serveti ile Amerika’nın en zengin insanları arasında yapılan 100 kişilik listede 97. olarak yerini aldı. Gabe Newell elinde olan bu serveti ile dünya sıralamasında 427. olarak gözükmektedir.

Steam Kurucusu Gabe Newell artık en zenginler arasında social oyuncu

Uzun bir süredir Gabe Newell oyun bağımlılarını çıkmayan Half Life 3 ile sabırsızlaştırırken, PUBG sayesinde 500 milyon dolarlık bir satışa da imza attı. Bir iş dergisi olan Forbes‘in vermiş olduğu rapora göre, Valve’nin toplam marka değeri 10 milyar dolar civarında olduğu söyleniyor. Gabe N. elde etmiş olduğu 5.5 milyar dolarlık serveti ile Valve’den bağımsız olarak daha değerli hale geliyor.


 

LokiBot Hybrid Android Malware, Dark Web’de 2.000$ Değerine Ulaştı