Shroud Banned PUBG Detaylar – Shroud Oyundan Uzaklaştırıldı

Twitch platformunun gözde yayıncılarından olan Shroud, PUBG tarafından uzaklaştırıldı. Sebebi ise hilecilerle beraber oynamasından kaynaklanıyor. Shroud Banned PUBG toplam da bir aylık uzaklaştırma aldı.

PUBG oyunu da diğer oyunlarda olduğu gibi hilecilerin yuvası haline geldi. Oyun geliştikçe hile yapımcıları da geliştirmeyi ihmal etmiyor. Oyun içerisindeki hileler sadece duvarı arkasını görme diğer adıyla wall hack, adamları otomatik öldürme ile de son bulmuyor. Hile yapımcıları arabaların uçakmış gibi kullanılmasına da olanak sağlıyor. Gerçi pekde buna gerek yok çünkü ışınlanma hileleri de mevcut.

 Shroud Banned PUBG – Oyundan Uzaklaştırılma Sebebi

Twitch aleminde büyük yer edinmiş olan profesyonel e-spor oyuncusu büyümeye elbette devam ediyor. Michael “Shroud” Grzesiek yapmış olduğu yayınlar sırasında doğal olarak izleyicileri tarafından sürekli takip ediliyor.  Bu takipçileri ‘ghost’ olarak nitelendirilen yayını izleyerek oyun içerisinde yayıncıyı takip eden izleyiciler oldukça fazla. Bir yayın esnasında bir hileci ghost diyebileceğimiz bir takipçiye denk geldi ve Shroud‘un oldukça ilgisini çekti. Bu andan sonra beraber oynamaya başladılar. Bu nedenden dolayı Shroud ban yemesi oldukça büyük bir ihtimaldi. Shroud bunu bildiğini veya tahmin ettiğini düşünebiliyoruz. PUBG geliştiricisi Bluehole Studio, bu twitch aleminde büyük yer edinmiş olan bu yayıncıyı bir aylığına oyundan uzaklaştırdı.

Shroud Banned PUBG Sonrasında Yapılan Yorumlar

“Keyifli bir oyun deneyimi yaşamaya çalışıyordum.” tarzında bir açıklama yapan Shroud bir açıklama daha yaptı. “Açıkçası tam olarak ne yaptığımı biliyor olduğumu sanıyordum. İyi bir fikir değildi elbette. Fakat iyi bir fikir gibi gözüküyordu ama kesinlikle değildi.” ardından yapmış olduğu diğer açıklama da bu şekildeydi. Reddit üzerinde kullanıcıların yapmış olduğu tartışma üzerinde de gözlere birşey çarpıyor. Shroud ile birlikte oynayan hileci ghost hala kim olduğu bulunamamış. Yani Shroud oyundan engellenirken hileci hala tespit edilemedi. Bu şekilde Shroud oyundaki büyük bir problemi gözler önüne sermiş oldu.

Oyun içerisinde bulunan bu hilecilerin bulunması gerekiyor. Aksi takdirde oyuncular zamanla sıkılmaya başlayacaktır. Gerçekten sıkıcı bir durum çok güzel bir loot yaptıktan sonra hileci ile karşılaşıp bir karşılık veremeden ölmek. Oldukça üzücü bir durum.

PUBG 11 Temmuz Güncellemesi de ilginizi çekebilir. Oyun içerisinde yeniden birkaç değişiklik yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.