PUBG Tava ile Hayatta Kalmak

PUBG içerisinde  birçoğumuzun başına gelmiştir elbet bir yere koşarken arkadan veya önden gelen mermiler ile karşılaşmak. Oldukça kötü bir durum bu gibi durumlarda genelde ölebiliyoruz. PUBG Tava ile bu gibi durumlarda azda olsa hayatta kalma şansımız mevcut.

PUBG Tava ile Yapılacaklar

Oyun içerisinde toplamda elimizde bulundurulacak şeyler:

  • 2 Silah
  • 1 Tabanca
  • 1 Bomba
  • 1 Yakın Dövüş

için geçerli toplamda 5 slotumuz var. Elbette birçoğumuz yakın dövüşü pek tercih etmiyoruz. Ama yakın dövüş slotuna yerleştirilen tava ile ummadık yerlerde hayatta kalabiliyoruz.

PUBG Tava ile Yapılacaklar

Oyun içerisinde ciddi anlamda çok güçlü olan tasarlanmış tava, gerçek hayattaki tava ile arasında bir benzerlik yok diyebiliriz. PUBG Tava oyun içerisinde tüm silahların mermisini tutabiliyor. Gerek taramalı silahların gerek sniper oyun içerisinde hiçbir silahın mermisi tavayı geçemiyor. Oyun içerisinde ok da aynı şekilde tavayı geçemiyor. Haliyle bu kadar güçlü bir eşyayı zırh gibi kullanabiliyoruz. Aynı kask ve üstümüzdeki zırh gibi oldukça işlevsel.

Oyun içerisinde tava ile yapılacaklardan kısa olarak bahsetmek bile sizi oyun içerisinde ummadığınız yerlerde ayakta tutmaya yetecektir. Güvenli bölgeye doğru koşarken arkanızda rakip oyuncular var ise ateş edebiliyorlar. Tava her ne kadar işe yaramaz gözükse de bulunduğu bölgede mermileri engelleyebiliyor. Yani tava sırtımızda durduğu sürece o bölgeyi koruyacaktır. Elbette tüm mermiler oraya gelmeyecek ama gelenleri de koruyacaktır. Üstümüze gelen mermilerin bu şekilde birkaç tanesini engelleyebiliriz.

Aynı şekilde koştuğumuz yönden ateş ediyorlarsa tavayı elimize alarak mermileri engelleme şansımızda mevcut. Ya durup mavi alana ölebiliriz yada tava ile koşarak güvenli bölgede bir yer kapabiliriz. Tava ile ölemezsiniz demiyoruz ama öleceğiniz yerde hayatta kalmanızı sağlayabilir diyoruz.

Oyun içerisinde ne kadar zor bulunsa da daima tavayı elde etmeye çalışın. Size bir zararı olmaz ama hayatta kalmanız adına birkaç işlevi olduğundan. Kask ve zırh gibi bir ihtiyaç olarak görebilirsiniz. Önümüzde gelecek olan güncellemeler ile birlikte tava üzerinde belki birkaç değişiklik yapılabilir. Oyun içerisinde anlamsız bir sağlamlığı olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki güncellemeler ile birlikte tava üzerindeki değişikliği göreceğiz. Tava yerine silahlar üzerinde de değişiklik yoluna gidilebilir elbette.

 

1 yorum
  1. […] PUBG Tava ile Hayatta Kalma adlı makalemizde ilginizi çekebilir. PUBG Tava ile nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında birkaç yorumumuz mevcut. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.