PUBG Taktikleri, İpuçları

Oyun teknolojilerinin yıldan yıla gelişmesiyle birlikte birçok oyun piyasaya sürülmüştür. Günümüzde milyonlarca insan bu oyunları oynayarak hoşça vakit geçirme imkanına sahip olmaktadır. Üstelik bu oyunların birçoğunu indirmek ve oynamak tamamen ücretsiz olmaktadır. Ancak oyunların genel çoğunluğunda ilerleyebilmeniz için oyun içi satın alımlar yapmanız gerekebilmektedir. Bu tarz oyunlardan bir tanesi olarak ise PUBG söylenebilir. Kısa bir zaman öncesinde piyasaya sürülmesine rağmen dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan bir oyun haline gelmiştir. Özellikle gençler arasında bir hayli popüler olduğunu belirtmekte yarar vardır. Bundan farklı olarak oyunun farklı yaş kategorilerine dayanmış bir kitlesi olduğu da göz ardı edilmemelidir.

PUBG İle Alakalı Bilgiler

Oyunun ad açılımı Player Unknown’ Battlegrounds şeklindedir. Ancak oynayanlar arasında yaygın olarak PUBG şeklinde söylenmekte olduğu bilinmelidir. Bluehole oyun şirketi tarafından geliştirilmiştir. Oyunda hala güncellemeler yapılmaktadır. Çoklu biçimde oynanabilen bir oyundur. Oyun, ilk olarak Mart 2017 tarihinde Steam aracılığıyla piyasaya sürülmüştür. Ardından 3 ay gibi kısa bir sürede 4 milyondan fazla oynanma oranını yakalamıştır. Oyunun bu denli ses getirmesi X-Box One şekline uyarlanmasının yolunu açmıştır. Oyun Aralık 2017 tarihinde bu şekilde piyasaya giriş yapmıştır. Kitlelerin severek oynadığı bir oyun haline gelen PUBG Mart 2018 tarihinde İOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlar için uyarlanmıştır. Bu sayede milyonlarca kişinin oynadığı bir oyun haline geldiğini net olarak söylenebilmektedir.

PUBG Oynanış Ve Teknik Özellikleri

Oyun, çoklu şekilde oynanabilmektedir. 100’e yakın oyuncu büyük ölçekli bir haritada yer alarak tek kişi kalana kadar birbirini öldürmektedir. Deathmatch formatındaki oyun bu nedenle çok sevilmektedir. Oyuncular tek başına ya da takımlar halinde oyuna dahil olabilmektedir. Takımlar genel olarak 2’li ve 4’lü şekilde oluşturulmaktadır. Oyuna tek giren kişiler de istedikleri takdirde rastgele kişilerle takım yapılabilmektedir. Bu şekilde meydana getirilen takımlar birbirlerini haritadan silene kadar savaşmaktadır. Takım oyunlarında takımdaki herkes ölene kadar o takım dağılmamaktadır. Bir de oyunun belli bir başlama yeri bulunmaktadır. Oyuncular, bir rota üzerinde ilerlemekte olan uçaktan 8×8 genişliğindeki haritanın herhangi bir yerine paraşütle atlamaktadır. Buradan sonrası gerçek bir mücadele halinde geçmektedir. Çünkü PUBG’de oyuna başlamadan önce oyuncular sadece kıyafet seçimlerini yapabilmektedir. Bu seçilen kıyafetlerin oyunda bir avantajı olmamaktadır. Geri kalan bütün malzemeler oyuncuların indiği yerlerde bulunmaktadır. Bunları başkası kapmadan almak ve kullanmak tamamen oyuncuların becerisine bağlı olan bir şeydir. Oyunun bu kadar sevilmesinin nedenlerin biri de sanal alemde böylesine bir hayatta mücadelesi imkanı sunmasıdır. Oyunun oynanışına dönmek gerekirse, genellikle bir tur 30 dakikadan fazla sürmektedir. Oyun esnasında zorluğun artabilmesi adına oyuncuların yerleştiği haritanın belli kısımlarına bomba yağdırılmaktadır. Bomba yağdırılan bu kısım kırmızı bölge olarak adlandırılmaktadır. Bundan farklı olarak bir süre sonra oyunun haritası yine belli bir noktadan küçültülmektedir. Bu esnada çıkan mavi duvardan oyuncuların kaçabilmesi için güvenli bölgeler bulması gerekmektedir. Mavi duvardan kaçamayan oyuncular ise o turdaki oyunda ölmektedir.

PUBG Oyun İpuçları Ve Taktikleri

Oyuna başladığınız yer kazanmanız açısından ciddi manada önemlidir. Ondan ötürü paraşütünüzü açacağınız yeri iyi ayarlamalısınız. Bundan farklı olarak bazı bölgelerde kaliteli ekipman alma ihtimaliniz daha yüksek olabilir. Ancak bunun farkında olan sizin gibi onlarca oyuncu vardır. Şayet oyunda yeniyseniz bu alanlara bir anda girmemeniz yararınızadır. Çünkü muhtemel çatışma bölgeleri doğal olarak kaliteli ekipmanların yoğun olduğu yerler olacaktır. Bir de haritanın kırmızı noktalarından olabildiğince uzak durmalısınız. Bu bölgeler PUBG oyun haritası içindeki en tehlikeli bölgelerdir. Bundan ötürü güvenli bölgelerde kendinizi geliştirmeniz ve kaliteli ekipmanları toplamaya uğraşmanız gerekmektedir. Ayrıca oyun sonlarında yüksek puanlar elde edebilmeniz için hayatta kaldığınız süreyi mümkün mertebe artırmalısınız. Bunun yanında oyunculara verdiğiniz hasarlar ve öldürdüğünüz oyuncular da ekstra kasa puanları almanıza vesile olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.