PUBG Kasklar ve Gerçek Kasklar Karşılaştırma

PUBG içerisinde mevcutta bulunan kasklar ile gerçek hayattaki kask karşılıkları birbirinden oldukça farklı işlevlerde. Elbette oyun ile gerçek hayatı karşılaştırmak biraz değişik durabilir. Ama PUBG oyunu gerçek hayata yakınlaştırmaya çalışıyor. Yani zamanla herşey değişebilir. PUBG Kasklar zamanla değişebilir.

PUBG Kasklar ve Gerçek Kasklar

PUBG Birinci Seviye Kask

Birinci Seviye Kask

Oyun içerisinde bulunan 1. seviye kaska karşılık gerçek hayatta en yakın kask motosiklet kaskı sayabiliriz. Bu kaskın gerçek hayatta tek işlevi kafa bir yere çarpılırsa beyin kanamasını önlemek. Bunun dışında boyun kırılmasını da önleyebiliyor. Mermi geçiren bu kask sadece bir sopayla vurulduğunda hasarı absorbe edebiliyor. Bunun dışında tüm mermileri geçiriyor. Yani silahlara karşı işlevsiz.

Oyun içerisinde de işlevsiz olarak görsek bile bir mermiyi idare edebilecek cinste olan bu kask can basmak için bize gerekli olan şansı sunabiliyor. Gerçek hayata göre biraz daha güçlü diyebiliriz.

PUBG İkinci Seviye Kask

pubg ikinci seviye kask

Askeri bir ekipman olan bu kask maalesef yetersiz. Oyuna kıyasla mermileri birinci seviye kaskla aynı şekilde buda tutamıyor. Ama birinci seviye kaskla tek farkı bir yerden seken kurşunu bu ikinci seviye kask tutabiliyor. Yani direkt olarak ateş edilirse kaskın içine girebiliyor ama bir yerden sekerse durdurma ihtimali mevcut.

Oyun içerisinde de zaten birinci seviye kask ile ikinci seviye kask arasındaki tek fark dayanıklılık. Birinci seviye kask tek vuruşta giderken, ikinci seviye kask iki vuruşta gidiyor gibi.

PUBG Üçüncü Seviye Kask

PUBG Üçüncü Seviye Kask

Belki de gerçek hayattakine en fazla benzeyen kasktır üçüncü seviye kask. Oyundaki gibi bazı silahların mermilerini tutabiliyor. Elbette sniper mermileri değil. Karşılayabildiği mermi çeşitleri sadece hafif makineli silahlardan çıkan mermi çeşitleri. Bu tarz mermileri tutabiliyor. Ama taarruz tüfeklerine karşı etkisiz kalıyor. Taarruz tüfekli gerçekten oldukça güçlü silahlar oyundakiler ile bir sayılabilir.

Bu arada bu üçüncü seviye kaskın gerçek adı K6-3 olarak geçiyor. Biraz araştırma ile tam detaylarına ulaşabilirsiniz. Oldukça güzel duran bu kask hafif makineli silahlar için oldukça ideal. Oyundakine göre biraz dayanıksız. Oyundaki her türlü silahı karşılayabiliyor.

PUBG sürekli gelen güncellemeler ile oyunu gerçek hayata benzetmeye çalışıyor. Yani ileri zamanlarda kasklara bir güncelleme gelebilir. Veya silahlara bir değişiklik getirilerek kasklarda değerlenebilir.

PUBG Mavi Kan ile Doğru Vuruşlar başlığı altında oyunda sizi ilerletecek bir taktiğimiz de mevcut.

1 yorum
  1. […] önceki makalemiz olan PUBG Kasklar ve Gerçek Kasklar Karşılaştırma konusu da ilginizi çekebilir. Kasklar ile gerçek hayattaki işlevleri oldukça […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.