PUBG FPS Gösterme Nasıl Yapılır? PUBG FPS Değeri

PUBG içerisinde anlık düşüşler yaşadığımız onlar elbette olmuştur. Haritadan haritaya değişen bu düşüşleri anlık olarak takip edebilmek mümkün. PUBG FPS Gösterme yolu ile harici program olmadan FPS değerinizi takip edebilirsiniz.

PUBG FPS Değeri Önemi

Oyunda hiç beklenmedik yerlerde FPS düşüşü yaşıyabiliyorsunuz. Bu düşüşleri takip ederek oyununuzu ona göre kurabilirsiniz veya birkaç ayar çekerek yolunuza devam da edebilirsiniz. Oyunlarda oldukça büyük önem taşıyan FPS değeri sizi oyuna bağlayan şey olarak düşünebilirsiniz. Düşük FPS değerlerinde oyun oynanmayacak düzeylere ilerleyebiliyor.

PUBG FPS Değeri Önemi

PUBG FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Oyun oynarken FPS değerinizi anlık olarak takip etmek istiyorsanız bu elbette mümkün. Hemde harici bir program kullanmadan bunu yapabiliyoruz. Harici programlar oyundan engellenme gibi durumlara yol açabileceğinden Steam bu duruma el atmış gibi gözüküyor.

  • Steam arayüzü içerisinde sol üst menüde yer alan Steam yazısı bölümüne gelelim.
  • En alt tarafta bulunan Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Karşınız çıkan pencere içerisinde Oyun İçi sekmesine ilerleyelim.
  • Bu ekran üzerinde Oyun İçi FPS Sayacı yazan bölüm içerisinde oyun oynarken FPS değerleri nerede gözükeceğini seçin.
  • Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan Tamam kısmına tıklayıp kaydedelim ve çıkalım.

Yapılan bu işlemler sonrasında oyuna girdiğinizde belirttiğiniz yerde FPS Değeriniz yazacaktır. Anlık olarak takip edebilirsiniz.

PUBG FPS Gösterme Nasıl Yapılır

Düşük FPS alma gibi durumlarda oyunun ayarlarını düşürün bu şekilde FPS Değerleriniz artacaktır. Bazı bilgisayarlar da bu durum ters işleyebiliyor. Kendi bilgisayarımdan örnek vermek gerekirse eğer bilgisayarımı hiç zorlamadan oynayınca oldukça düşük FPS değerleri alıyorum. En düşük ayarlarda daha yüksek FPS almam beklenirken daha az alıyorum. Bilgisayarımı orta halli bir zorlama ile oldukça iyi fps değerleri alıyorum. Orta ve yüksek grafik ayarlarında, düşük grafik ayarlarına kıyasla oldukça fazla FPS Değeri alıyorum. Sizin bilgisayarınızda da bunun gibi bir durum söz konusu olabilir.

Oyun oynarken bu dediğimi göz önünde bulundurarak ayarlarla birkaç kez oynayarak deneyin. Denemeleriniz üzerine nasıl bir ayarda ne kadar FPS alıyorsunuz bunları karşılaştırın. En iyi aldığınız fps değerlerinde işleminiz bırakabilirsiniz.

PUBG Sistem Gereksinimleri konumuzda bakarak, almanız gereken sistem hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz veya sahip olduğunuz bilgisayar ile bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Nasıl bir yol izleyerek nasıl fps değerleri aldığınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. […] PUBG FPS Gösterme ile bilgisayar durumunuzu anlık kontrol edebilirsiniz. Bakmanızı tavsiye ediyoruz. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); […]

  2. asdas diyor

    teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.