PUBG ve Fortnite 20 Milyon Oyuncuya Ulaştı

PlayerUnknown’ın BattleGrounds yani namı değer PUBG ve Fornite Battle Royale oyunları hızla büyüyor. Bu hızlı yükselişler ise aynı oranda artıyor gibi duruyor. Bu sürekli yükseliş ile PUBG ve Fortnite 20 Milyon Oyuncuya Ulaştı bu aynı kategoride olan 2 oyunun da aynı hızda ilerlemesi insanı şaşırtacak derecede. Bu yükselişlerin bu kısa sürede gerçekleşmesi de oldukça ilginç. PUBG yaklaşık olarak dört hafta önce 15 milyon kullanıcı tarafından oynanıyordu. Çinli oyuncuların oyuna olan yüksek ilgisi ile bu yükseliş hızı da oldukça arttır. Çinliler tarafınca artan bu oyuncu kitlesi ile 20 milyonu aştı. PUBG ile aynı durumda olan Fortnite’ında 10 milyon kullanıcısı mevcut. Bu kullanıcı sayısı da sadece bir ay içerisinde ikiye katlanmış duruma getirildi.

PUBG ve Fortnite 20 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Oyuncu sayısı hızla artan PUBG, önümüzdeki aylarda Xbox versiyonunu da kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Yani geçecek oldukları bu Xbox versiyonu ile 48 milyonun üzerinde aktif abone ile karşılaşacaklar. Bu karşılaşma oyunu oynayan kişi sayısı da oldukça artacak gibi duruyor. Steam Early Access’te olan bu oyun bu durumdayken neler yapmışken tam olarak oynanmaya hazır hale geldiğinde kim bilir neler olacak.

PUBG’nin bu yükselişinin peşinden de Fortnite geliyor. Fortnite oyunu ücretsiz olduğundan dolayı PUBG Alternatif olarak para vermek istemeyen kullanıcıları karşılıyor. Bu ücretsiz oluşundan dolayı da birçok oyuncuyu bu sayede kapıyor. PUBG ile aynı oyun modunda olmasına rağmen oldukça yol katetmiş durumda.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.