PUBG Fornite Davası Son Buldu

Birkaç hafta önce PUBG Corp. , Epic Games‘i dave etmişti. Battle Royale oyun türünün başları sayılabilecek bu iki oyun davalılardı. Oyununun kopyalandığını iddia ettiğinden dolayı ve bu nedenden dolayı mahkeme başvuran şirket kendini geri çekti. PUBG Fornite Davası bir sona ulaşmış oldu.

PUBG Fornite Davası Sonuç

Dava son bulurken şirketin avukatları tarafından veya yöneticileri tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Bu iki oyun arasında birbirine benzetildiği söylense de bunun tersini söyleyen birçok kişi var. Durum bundan ibaret ise PUBG oyuncularının azalmasından dolayı davayı fazla uzun tutamamış olabilir. Dava uzamasıyla PUBG bütçesini zorluyor halede gelebilirdi.

Oyunun ilk çıktığı günlerde tüm oyunları sarsan PUBG azda olsa düşüşe geçmiş durumda gözüküyor. En büyük rakibi olan Fortnite her geçen gün büyümeye devam ediyor. Oyunu oynamayanlar oyunların benzediğini söyleyebilir. Fakat iki oyun arasında ciddi anlamda oynanış farkı mevcut. Kullanılan mekanikler oldukça farklı.

Ücretli bir oyunun ücretsiz bir oyunla rekabeti olması gayet normal olduğunu düşünüyoruz. PUBG bu ücretle de olsa rekabete hala devam edebiliyor gibi duruyor. İlerleyen zamanlar da bir oyunun büyük fark açması bekleniyor bunu zamanla göreceğiz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.