İnternet bir dosya indirmek değil de dosyayı indirmek için kullandığımız siteler bizleri kısıtlamaktadır. Bu kıstılamayı az da olsa debrid ve cbox ile kaldırıyoruz. Birçok indirme sitesi üyelerinin dosya indirmesini kısıtlamakta ve üyelerini ücretli üyelik açmaya yöneltmektedir. Dosyayı indirdiğimiz sitelerde ücretsiz üyelikle 30 dakikada inen bir dosya ücretli ( premium ) üyelikte 10 dakikada inebilmektedir.

Premium üyelik aldırmaya yönelten bu indirme sitelerine karşılık olarak açılmış birçok site mevcut bu siteler üyelik açmadan indireceğimiz dosyayı premium üyeliğe sahipmişiz gibi hızlı bir şekilde dosyayı indirmemize yardımcı oluyor. Elbette piyasada bir çok sahte ( fake ) site mevcut bu siteler zamanımızı çalmakta.

Bu indireceğimiz birden fazla dosyayı aynı anda ve yükse hızda indirmemizi sağlamak amacıyla kurulan sisteme debrid adı verilmektedir. Birçok debrid siteleri mevcut fakat elbette bunlarda biraz daha uygun fiyatlara indirmemizi sağlayan sitelerdir. Ücretsiz olarak indirmemizin yolu ise bu sitelerden bazıları bizlere ücretsiz deneme fırsatı vermekte bu denemeler 1 hafta veya 1 gün de olabilir.

Debrid haricinde Cbox sistemi de vardır. Bu sistem debrid sistemini bir chat modülü haline getirmiş ücretsiz veya Vip üyelik karşılığında düzenlemiş sitelere verilen addır. Bu sitelerden debrid gibi birden fazla mevcut ve hemen hemen hepsi ücretsiz sayılır fakat bazı sınırlamalar koyulmuştur. Sınırlamadan kastımız maksimum 250mb indirebilirsiniz gibi sınırlamalar olmasıdır. Bu sitelerden dediğimiz gibi çok sayıda mevcut fakat çok sayıda olan bu sitelerde sonuca ulaşabileceğimiz site sayısı sınırlı sayıda. Birçok site ” link kısaltma ” servisi ile linkleri birbirine yönlendirmekte ve bu yönlendirmelerin sonu gelmemektedir. Yönlendirmelerin yanı sıra pop-up reklamlar da çok sayıda mevcut bunlar için ” reklam engelleyici ” eklentiler kurmanızı öneririz.

Debrid Siteleri

Haftalık ücretsiz premium olarak indirme hakkı vermektedir. Üye olduktan sonra mail aktivasyonu ve SMS doğrulaması yapılmalıdır.

Bir günlük premium olarak indirme hakkı vermektedir. Elbette facebook sayfalarını beğenme karşılığında.

Bir günlük premium olarak indirme hakkı vermektedir. Elbette facebook sayfalarını beğenme karşılığında.

Cbox Siteleri

Aşağıda yazılmış olan siteler ücretsizdir fakat üye kısıtlamaları azda olsa vardır.

PUBG Gelen Güncelleme İle Yapılanlar ” adlı makale de ilginizi çekebilir.