Paris Saint-Germain eSport Takımı Dağıldı !

Fransa’nın köklü ekiplerinden biri olan Paris Saint-Germain eSport Takımı Dağıldı, dağıldığından dolayı League of Legends kadrosu ile yollar ayrıldı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre Riot Games ile yürütülen görüşmeler sonrasında Avrupa LCS ve Avrupa CS‘in gelecek seneler için ekonomik olarak güvence verememesi üzerine bir uzlaşmaya varılamadığı için League of Legends arenasından çekilme kararı alındı.

Paris Saint-Germain eSport – League Of Legends

Bu durumla birlikte Paris Saint-Germain eSport‘un League of Legends kadrosu ile yollar ayrıldı. Bunun yanı sıra takımın başında yer alan eski profesyonel League of Legends oyuncusu Bora “Yell0wStar” Kim’in görevine son verildi Paris Saint-Germain eSport‘un Rocket League ve FIFA’daki oyuncularla yola devam edileceği eSpordan tamamen ayrılmadıklarını League of Legends arenası için de olumsuz bir açıklama yapılmadan şimdilik bu arenada yer almayı düşünmedikleri bildirildi.

PSG’nin oyunculara yaptığı ödemeler konusundaki farklılığın bu huzursuzluğu ortaya çıkardığı da haberler arasında.PSG eSports’un başında geçen iki sezonluk süreçte başarılı olamayan ve PSG eSports’un LCS’e çıkmasını sağlayamayan YellowStar, PSG eSports’un League of Legends arenasından çıktıktan sonra takımla yollarını ayırmıştı. Bu olaylardan sonra YellowStar’ın yeni takımı belli oldu. Fransa kökenli başka bir espor takımı olan Team LDLC yaptığı resmi açıklama ile birlikte YellowStar’ı lol takımınınbaşına geçirdiğini duyurdu. Bu gelişme ile birlikte Team LDLC’nin League of Legends kadrosu da açıklanmış oldu. Kadro şu şekilde

Jérémy ‘Eika’ Valdenaire – Orta Koridor.
Juš ‘Crownie’ Marušič – Nişancı.
Amaury ‘Moopz’ Minguerche – Destek.
Bor ‘Kektz’ Jeršan – Üst koridor.
Duncan ‘Skeanz’ Marquet – Orman.
Sofiane ‘Kirdos’ Arabtani – Koç.
Bora “YellOwStaR” – Başkan.

Bir önceki makalemiz olan Epicenter 2017 Turnuvası’da ilginizi çekebilir.

1 Comment
  1. uğur says

    psg futbolda yatırdığı paranın milyonda birini verse esporda kaliteli olur göremisler işte

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.