Bir platform olan Origin aynı bir Steam gibi işleyişini sürdürüyor. Origin, Steam içerisinde olduğu gibi oyunları içerisinde barındırıyor. Elbette her türlü oyunu içerisinde barındırmıyor. Origin, daha çok içerisinde belli başlı oyun yapımcılarının oyunlarını barındırıyor.

Origin ile Steam arasındaki farkları sıralarsak eğer şu şekilde olacaktır.

Origin ve Steam Farklılıklar

  • İlk farkı Steam içerisinde oyun geliştiricilerini barındırırken Origin barındırmıyor. Yani yeni oyun yapımcıları Steam içerisinde mevcut fakat Origin de bulunmuyor. Bu nedenden dolayı Steam içerisinde daha fazla oyun bulunuyor. Her geçen gün oyunların sayısı da artıyor
  • Steam ile Origin arasındaki bize göre en büyük fark topluluk pazarı. Oyun içerisinde elde etmiş olduğunuz ganimetleri bir yerde satamıyorsunuz. Steam içerisinde olduğu gibi bir topluluk pazarı maalesef yer almıyor.

Bize göre en büyük 2 fark bunlar en azından şimdilik. Farklılıklarını söyledik diye kötülemiş olmayız elbette Origin’in güzel yanı da var.

Origin içerisinde barındırmış olduğu oyunlar ciddi anlamda çok iyi yani geliştirici olmadığından dolayı belli başlı oyunlar yer alıyor. Steam içerisinde birçok oyun mevcut ama bunların hepsi güzel sayılmaz. Origin içerisinde barındırılan oyunlar belli başlı sayıda ve bu oyunların neredeyse hepsi oldukça güzel ve oyuncular tarafından da seviliyor.

Genellikle Originde bulunan oyunlar Steam içerisinde olmuyor elbette bunun tersi de geçerli. Yani Steam içerisinde olanda Origin de olmuyor. Her ikiside birbirinden farklı oyunları barındırıyor.

Origin Indir

Steam platformunu kullanıyorsanız ve oyun arayışlarından bıktıysanız Origin ile belli başlı oyuna erişip en çok beğenilen ve takdir edilen oyunlara erişebilirsiniz. BURADAN direkt olarak Origin Indir sayfasına gidebilirsiniz.