MSI Gaming GTX 1070 Ti Ekran Kartı Incelemesi

MSI Gaming GTX 1070 Ti

Nvidia bu sene de AMD ile olan mücadelesini bırakmıyor. GTX 1080 Ti ile performansın dibine vuran kullanıcıların sayısı oldukça az. Dürüst olmak gerekirse yeni bir ekran kartı için bu kadar yüksek bir ücret ödeyen maalesef kimse yok. Dolayısıyla kullanıcılar MSI Gaming GTX 1080 Ti yerine MSI Gaming GTX 1070 Ti tercih ediyorlar.

Her ekran kartı serisinde olduğu gibi bu ekran kartı da GTX 1070 ekran kartı ile GTX 1080 ekran kartının arasında yer alıyor. Yani bu ekran kartı 1070 ve 1080 ekran kartlarının arasında bir performans gösterecek şekilde tasarlanış durumda. Ancak dedikodulara göre bu ekran kartı GTX 1080 ekran kartına taş çıkartacak durumda olduğunu söylüyor. Bu ekran kartı tam bir hız aşırtma canavarı olarak akıllara kazınmış durumda. Kullanıcıların sorduğu soru ise GTX 1080’i neden kullanıcılar satın aldı? Cevabına bakacak olursak eğer GTX 1080 ekran kartını çok kolay bir şekilde overclock edebilirsiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki GTX 1080, GTX 1070 Ti’dan daha hızlı bir ekran kartı olarak kalmaya devam edecek. Fakat GTX 1070 Ti ile bir üstü olan ekran kartı arasında pek bir fark görünmüyor. Pek fark görünmemesine rağmen GTX 1070 Ti daha ucuz olduğundan dolayı kullanıcıların tavsiyesi bu yönde oluyor.

MSI Gaming GTX 1070 Ti Ekran Kartı donanım social oyuncu

MSI Gaming GTX 1070 Ti – Donanım

MSI GTX 1070 Ti, 1683MHz’lik bir yükseltme hızı ile üretilmiş durumda. Bu ekran kartı 8GB GDDR5 bellek salınımı ile de hızına hız katıyor. Bu ekran kartı ile oyunları yükse kare hızında oynamak isteyenlerin alabileceği türden, 1440P ve 4K oyunları da akıcı bir şekilde oynamanıza olanak sağlıyor. Oyunlarda önde olmak adına her şeyden önemlisi hızlı bir sisteme sahip olmak gerekiyor.

  • Boost Saat / Temel Saat / Bellek Frekansı
    1683 MHz / 1607 MHz / 8008 MHz
  • 8GB GDDR5

MSI Gaming GTX 1070 Ti – Kutu İçeriği

Kutu içerisini genellemek gerekirse eğer klasik bir kutunun içerisinde bulunanlar bu kutunun içerisinde de mevcut. Bu kutu içeriklerinin en sevilen olayı ise markanın sticker yani etiketleri bulunması. Etiklerin yanı sıra klasik olarak her kutuda bulunan ekran kartının sürücülerini içeren cd’ler mevcut. Bu CD’ler genel olarak eski sürümleri içeriyor. Yükledikten sonra güncellemeyi unutmayınız.

1 yorum
  1. Faruk YILDIZ diyor

    MSI ekran kartı piyasasında son yıllarda adını yeni yeni duyurmaya başlasada ilerleyen yıllarda en iyi ekran kartını çıkaracağa benziyor, son yıllarda çok başarılı ürünler çıkarmaya başladılar. Ekran kartı sektörünün çok değerlendiği bu günlerde sağlam adımlar ile ilerliyorlar. MSI GTX 1070 modelini kardeşimin oyun bilgisayarına aldık. Fiyatına göre mükemmel bir ürün kesinlikle tavsiye ediyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.