1992‘de ilk oyunlarını çıkaran ve o günden bu güne en popüler dövüş oyunlarından olan Mortal Kombat, 25 yaşında oluşunu kutladı.

Küçükken bilenlerimizden gördüğümüz kadarıyla hem dövüş mekanikleri  hem de komedi unsurları barındırmasıyla aklımızda yer etmiş olan oyunumuz , kulaktan kulağa hızla yayılmıştı ve artık 25. yılı da geldi çattı. Atari salonlarında oyunu oynayan büyüklerimizden göre göre ve kulaktan kulağa ilerleyip popüler olan bu oyun, PC vs PS‘e gelişiyle birlikte eşi benzeri olmayan oyun zevkini bizlere aşılayarak bir ilke imza atmış oldular.

Fatality ” ve ” Finish Him ” kavramlarıyla aklımıza kazınmış olan oyun Street Fighter gibi daha çok profesyonel oyunculara hitap eden rakip oyunlara göre , eşit koşullarda yapılmayan karakterlerine rağmen böyle muazzam bir yere gelmesi de diğer oyunlara kıyasla kendine özgünlüğünden diyebiliriz.

Mortal Kombat Karakterleri

Unutulmaz , unutulamayacak olan karakterler Goro, Raiden, Liu Kang, Scorpion ve Sub-zero gibi unutamıyacağımız bir ömür kafalarımızın içinde canlanabilecek kadar güçlü tasarlanmış olan bu karakterler oyunu canlı tutmaya yetiyor.

Oyunlarının başarısı üstüne 1995 ve 1997 yıllarında filmi de yapılmış olan bu oyunun, 2011 yılında da Mortal Kombat Legacy adında dizisi de yapıldı. Dizileri oyunu kadar ilgi görmese de oyun fanatiklerinin kesinlikle unutmayacağı yapımlar arasında yerini aldı.

Mortal Kombat XL ile birlikte Mortal Kombat X‘in bütün satın alınabilecek içeriklerinin toplandığı bir versiyon ile yayınlanan Netherrealm Studios, serinin hala güçlü bir şekilde durduğunun hala bir kanıtı!

Mortal Kombat denince akar sular diyenlerdenseniz eğer aynı yapım şirketinin yapmış olduğu bir başka dövüş oyunu olan  Injustice 2‘ye eski oyundan transfer edilmiş olan Raiden ve Sub-Zero’yu denemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki makalemiz olan ” Facebook Yemek Sektörüne’de  El Atıyor..! ” adlı makalemiz ilginizi çekebilir 🙂