Iron Man Gerçek Oldu

Geliştirmiş olduğu jet motor sayesinde uçmayı başardı. Geliştirdiği jet motoru bir kıyafet ile uyumlu hale getiren Rcihard Browning uçmayı başardı. Uçmayı başaran bu adam son yapmış olduğu uçuşta ulaşmış olduğu hız ile dünya rekorunu kırdı. Haliyle filmlerde görmüş olduğumuz Iron Man Gerçek Oldu.

Bu adamın geliştirmiş olduğu bu jet motor ile gerçekten uyumlu bir Iron Man zırhı elde edilebilir mi? diye düşünürsek eğer bizce yapılabilir. Bu kadar yol kat edilmişken devamı neden gelmesin. Belki yıllar önce konuşulan uçan arabalar çıkmadan iron man zırhları seri üretime geçer belli mi olur.

Richard Browning adındaki yabancı mucit aynı zamanda bir girişimci. Gravity Industries şirketinin kurucusu olan bu adam aynı zamanda bir baş test pilotu olarak görünüyor. Bu mucit son gerçekleştirmiş olduğu uçuşunda jet motorlu kıyafetiyle saat 51.53 kilometre hıza ulaştı. Bu ulaştığı hız ile de dünya rekorunu kırmayı başardı.

Iron Man Gerçek Oldu Videosu

Mucitimn geliştirmiş olduğu bu jet motor, vücut hareketlerimizle rahatça kontrol edilebiliyor ve kostümü ile birlikte yaklaşık olarak 45 kilo ağırlığında. Richard Browning namı değer  Günümüzün İron Man’i sırtında bulunan jet motoruna güvenerek Reading Gölü’nü ne kadar tehlikeli bir uçuş olsa da uçuşu başarıyla tamamladı.

Saatte 51.53 kilometre hızına ulaşıp dünya rekorunu kıran mucit uçuş hakkında birkaç deneyimini de aktardı. Yapmış olduğu açıklamada, yerden havaya yükselene kadar son derece heyecanlı olduğunu ancak yükselmeye başladıkça almış olduğu enerjiyi hissetmiş olduğunu ve keyifle uçtuğunu belirtti.

3 Yorumlar
  1. Gamze diyor

    Saatte 51.53 kilometre hızında uçuşu deneyimlemeyi kabul etmek resmen çılgınlık. Allah’tan sağ salim uçuşu tamamlamış. Bu gelişme belki de diğer buluşlara zemin hazırlayacaktır. Ben uçan arabaları göreceğimiz tarihin çok da uzak olmadığını düşünüyorum. En kötü ihtimal bizden sonraki nesil görecektir uçak arabaları ve kullanmaya başlayacaktır. Böylece çağımızın en büyük sorunlarından biri olan trafik sıkışıklığı da çözülmüş olacaktır.

  2. Murat KARACAN diyor

    Iron Man teknolojisi olarak ifade edilen araç benim için yaygınlaşmasını ve sahibi olmak istediğim en önemli alet yada araç. Iron Man hayranlığınında etkisi olabilir ama düşünsenize ulaşımı ne kadar kolaylaştıracak. sanırım bizdeki en büyük problem bu araç ile akrobasi yapacak vatandaşlar olacak.

  3. Abdullah diyor

    Bilim kurgu filmlerinde ki bir çok sahne gerçeğe dönüşüyor. Çokta fazla şaşırmadım, daha iyisini de yapacaklardır bundan eminim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.