İnstagram‘a gelen son gelen güncellemeler sonrasında birçoğumuzun yaptığı Stalk işlemi son buluyor olabilir. instagram Stalk yapmamızı bildiriyor olacak. Kullanıcının haberi olmadan fotoğrafları kaydedemiyor olacağız.

İnstagram Stalk  Ekran Görüntüsü İle Son Buluyor

İnstagram’a geçtiğimiz yıl içerisinde gelmiş olan hikaye özelliği birçok kullanıcısının ilgisini çekti ve birçok kullanıcı bunu beğendi. Gelen yeni bilgilere göre İnstagram hikayelerdeki içeriğe benzeyen yeni bir özellik getirtiyor olabilir. Bildiğiniz üzere hikayeye koymuş olduğumuz görseller veya videolar 24 saat içerisinde silinmekte.

Demek istediğimiz şu ki: İnstagram’da atılan hikayeleri kaydetmek isterseniz ekran görüntüsü almanız gerekiyor. Bunu kendi hikayeleriniz için yaparsanız herhangi bir sıkıntı yok. Fakat başka bir kullanıcının fotoğraflarının ekran görüntüsünü alıyorsanız bu gelecek güncelleme sizi karşılıyor olacak. Başkasının ekran görüntüsünü alıyorsanız eğer o kişilere bildirim gidecektir.

Gelecek güncelleme ile ilk ekran görüntüsü aldığınız karşınıza bir bildirim çıkacak ve sizi uyaracak. Bundan sonraki ekran görüntülerinize kullanıcıya bildirim gidecek ve haber vermiş olacak.