İnternet’in yöneticisi olarak nitelendirdiğimiz Google en çok kullanılan e-posta istemcisi ne sahip Gmail, IOS’taki eksiğini kapatıyor. Bu eksiği kapatmak için başlatılan beta süreci ile artık popüler olmuş bu e-posta servisine farklı hesaplar da eklenebilecek.

 Android sürümünden farklı olan IOS bugüne kadar Outlook ya da Yahoo  gibi mail hesaplarını Gmail kabul etmiyordu. Anlam verilemeyen bu eksiklik nihayetinde sona eriyor.
Bugün başlatılmış olan herkese açık beta sürecine başlamış olan Google, kullanıcıların üçüncü parti e-posta hesapları ile Gmail’i kullanabilecek.
Bu gelecek olan özellikler elbette henüz beta sürecinde. Bu gelecek olan özellik ile birden fazla hesabı olan kişiler ayrı ayrı uygulamalar yüklemekten kurtulacak. Tüm e-posta hesaplarına Gmail  üzerinden ulaşabilecek. Tüm gelecek olan e-posta trafiğini tek bir uygulama üzerinden yönetmek cidden aşırı derecede zaman kazandırmış olacak. Beta süreci Appla TestFlight uygulaması üzerinden yapılıyor. Unutmayın ki Google bazı verilerinizi Apple ile paylaşacağını belirtmekte fayda var.
Her ay bir milyarı aşkın kullanıcı aktif olarak Gmail‘i kullanmaktadır. Tam anlamıyla evrensel bir platform haline gelmiş durumda bu evrensellik IOS’ta da devam etmesi adına beta kayıtları başlamış durumdadır. Dilerseniz aşağıdaki linkten beta kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.

IOS Gmail -Beta Kayıt

 Birden fazla hesaba giriş desteğinin olduğu Gmail henüz ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Bu gelecek olan güncelleme hakkında düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.