GİST 2018 Gamesatış Hazine Avı Oyunu

1-4 Şubat arasında gerçekleşen Gaming İstanbul 2018 Oyun Fuarı içerisinde birçok farklı etkinlik oldu. Her yıl düzenlenen birkaç oyun fuarı mevcut. Fakat geçmişten bugüne açıkçası oyun fuarlarının eğlencesi gidiyor gibi. Fuar içerisinde bulunan şirketler oyuncularla vakit geçirmekten daha çok parayı birinci planda tutuyorlar. Elbette birkaç şirketi bunun dışarısında tutmak gerek. Fuarı eğlenceli bir hale getiren etkinlikleri sayesinde fuar daha eğlenceli hale geldi. Bu makalede bu şirketlerden sadece birini göz önünde tutmak gerekirse eğer bize göre GameSatış bu GİST 2018 oyun fuarının gözdesiydi. Gist 2018 oyun fuarı içerisinde GameSatış Hazine Avı adı altında gerçekleştirdikleri etkinlik. Oyun fuarında bir rekabete yol açtı.

GameSatış Hazine Avı Oyunu Özet

Oyundan kısaca bahsetmek gerekirse eğer oyun 4 aşamadan oluşuyor. GİST 2018 oyun fuarı içerisinde bulunan stantların çoğuna etiketler yapıştırılmış durumda. Bu etiketlerin üzerinde 4 haneli rakamlar mevcut. Bu rakamları oyuncular verilmiş olan sitede deneyerek doğru veya yanlış kod olup olmadığını anlıyoruz. Doğru kodu bulduktan sonra bilmeceler soruyor ve bilmeceleri doğru cevaplayıp Musa’nın Yazıtı olarak nitelendirilmiş şeyi arıyoruz. Bunu bulup ilk GameSatış standına gelen ödülü kapıyor.

GameSatış Hazine Avı, Gaming İstanbul 2018 Oyun Fuarını Parkura Çevirdi

Oyun Gamesatış standından başlıyor. Görevliler oyunu anlattıktan sonra ilk ipucu stantta veriliyor. Bu verilen kodda belirtilmiş olan siteye girilmeli fakat site size direkt olarak verilmiyor. Gamesatış standı çevresinde bulunan başka bir ipucunu bularak verilen koordinatlara gitmelisiniz. Belirtilen site orada yazılıyor. Kodu o sitede denedikten sonra büyük olasılıkla size de verilen bilmece ” Tek gibi görünsem de İki ayrı yarım vardır Birisi gündür birisi gece Bulmalısın önce günü çökmemişken henüz gece ” olmalı.

İpuçlarının alt kısmında bulunan açıklamalarda sizi yönlendiriyor. Örneğin Legend Online 

Gist 2018 Gamesatış Hazine Avı Yin Yang Görevi social oyuncu

Cosplay‘i yapan bir cosplayer bulmalısınız ve gerekli bilgi almalısınız. Bu tarz yönlendirmeler ile en son Musa’nın Yazıtını gösteren haritayı bulmaya başlıyoruz. Başka birini bulmamız

 

gerektiğini anlatmaya çalışan Cosplayer elinde Yin Yang sembolünün yarısını taşıyor.  Buna göre diğer yarısı da başka birinde olduğunu düşünülüyor ve aramaya koyuluyorsunuz. Diğer yarısını da bulduğunuzda sizi başka bir Cosplayer bekliyor oluyor.

2 Gün boyunca yapılan bu etkinlikte Cosplayerlar değişiyor. Bizi karşılayan One Piece içerisinden Trafalgar Law oluyor. Haritayı alabilmemiz için onunla birkaç oyun oynamanız gerekiyor. Taş Kağıt Makas ve birkaç soru bunları gerçekleştirirseniz haritayı alırsınız. Soruları cevaplayabilmek için oyun fuarında mevcut olan oyunlara da hakim olmalısınız elbette. Örneğin fuarda bulunan Black Desert Online haritasından sorular gelebilir.

Tüm soruları cevapladıktan sonra haritayı elde ediyorsunuz. Haritayı aldıktan sonra belirtilen yeri bulup şifreyi bulmalısınız. Bulduktan sonra hızlıca Gamesatış standına dönüp ödülünüzü almalısınız.

Bu yarışma elbette burada yazdığımız kadar kolay ve hızlı gelişmiyor. Yarışma içerisinde tam olarak ne arayacağınızı bilemiyorsunuz. Yarışırken kameralar sizi izliyor ve görevlilerde sizi takip ediyor. Oyun fuarı içerisindeyseniz umarız ki bu oyunu denemişsinizdir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.