Gaming İstanbul 2018 Yaklaşıyor – GİST 2018

Yaklaşık olarak 2-3 senedir düzenlenmekte olan oyun fuarlarından biri olan Gaming istanbul 2018 yaklaşıyor. Birçok oyuncunun, oyun yapımcılarının, cosplayer’ların toplanmış olduğu bu oyun fuarlarında zamanın nasıl geçtiği cidden anlaşılmıyor.

Gaming İstanbul 2018 – Ne Zaman?

Bu senede düzenlenecek olan bu oyun fuarı 1 Şubat 2018 ile 4 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacağı şeklinde paylaşılmış durumda.

Gaming İstanbul 2018 – Nerede Olacak?

Bu senede Gaming istanbul geçen seneyle aynı yerde olacak. Bu bahsetmiş olduğumuz yer İstanbul’da bulunan İstanbul Kongre Merkezi‘nde yapılacak. Olacağı yer hakkında en ufak bilginiz yoksa eğer aşağıya eklemiş olduğumuz Google Harita aracılığı ile yerini görebilirsiniz.

Gaming İstanbul 2018 Katılımcılar

Bu senede düzenlenecek olan oyun fuarında geçen sene içerisinde olmayan yeni firmalarda barındırıyor.

Bu firmalardan biri olan Pearl Abyss geçtiğimiz aylarda düzenlenmiş olan GameX oyun fuarında da mevcuttu. Birçok kişinin duymamış olduğu bu firma geçtiğimiz günlerde kapalı betası başlamış olan Black Desert oyunun firması. Bizde bu oyunu GameX içerisinde gördük ve oyunu oldukça beğendik. Oyunu GameX oyun fuarına gelip denemediyseniz, yakın zamanda olacak Gaming İstanbul oyun fuarında bu oyunu deneme şansı elde edebilirsiniz.

 • Pearl Abyss
 • ByNoGame
 • TURKPARA
 • PlayStation
 • BelugaGlobal
 • GameSatış
 • Monster
 • Papara
 • Seti
 • ProuDinasaurs

gibi katılımcılar oyun fuarı içerisinde bizleri karşılıyor olacak. Site üzerinde paylaşılmış olan bu listede Zocco’s firmasını göremedik. Fakat firmanın Facebook sayfasında paylaşmış olduğu bir gönderide firmanın oyun fuarında olacağı belirtiliyor.

Zocco’s oyun fuarlarında yapmış olduğu turnuvalar ve ziyaretçilerin kullanmasına müsaade etmiş olduğu bilgisayarlar ile bizlerin kalbini çalmış durumda. Bu sene olmuş oyun fuarlarında maalesef görememiştik. Önümüzdeki aylarda olacak Gaming İstanbul içerisinde olduğunu görmek turnuva severleri heyecanlandıracaktır.

Oyun fuarının gerçekleşeceği günlere yaklaşırken içerisinde barındıracağı firmalarda umarız ki artacaktır. Yeni bir firma bu oyun fuarı içerisinde yer alacağı tarzında bir habere rastlarsak sizlerle paylaşacağız.

1 Comment
 1. Yunus says

  Her sene birkaç tane oyun fuarı gerçekleşiyor. Bana göre bunların arasında en iyisi gist oyun fuarı ve bu sene olacak gist 2018 oyun fuarıda iyi olacak gibi duruyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.