Sosyal medyanın krallarından saydığımız fotoğraf, video veya herhangi bir paylaşım yaptığımız Facebook yeni bir hizmete daha dahil olup ABD’de yemek sektörüne de artık el atıyor. Facebook çevrede mevcut olan restoranlar’dan sipariş verme , sipariş verdiğimiz restoran ile ilgili yorum yapabilme gibi özellikler getirerek ülkemizdeki yemek sepeti gibi bir uygulamayı kendi sitesine de entegre etmiş olacak.

Facebook’un Yemek Sektörü Hakkında Yaptığı Açıklama

Facebook’un yaptığı açıklama da çevrelerinde mevcut olan restoranları Facebook üzerinde görüp bu restoranlara sipariş verip dilerseniz ” eve teslim ” veya ” restorandan al ” seçenekleriyle müşterilere ulaşılabileceğini bildirdi.

Yapılan açıklama da kullanıcıların sipariş verdikleri restoranlara yaptıkları işlem sonrasında yorum yaparak oradan sipariş verenlere de yol gösterebilecek.

ABD’de işleme giren Facebook üzerinden siparişler için şimdilik  Wingstop,  Jack in the Box, TGI Friday’s, Panera, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Papa John’s, Jimmy John’s ve Five Guys gibi birkaç restoran Facebook üzerinden verilen siparişlerde eve teslimat seçeneğini sunmaya hazır durumda Facebook haricinde Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet, Slice ve Olo gibi internet siteleri üzerinden de eve teslimat için sipariş verilebilmektedir.

Facebook’un içine girmiş olduğu yemek sektöründe sipariş verebilmek için masaüstü bilgisayardizüstü bilgisayar, Android telefon veya bir İOS telefona sahip olmak yeterli. Herhangi bir elektronik bir aletle Facebook girebilmeniz yeterli olacaktır.

Facebook’un bu yeni hizmeti sayesinde birçok restoran bir çatı altında toplanacak ve müşterilere daha kolay bir şekilde ulaşabilecek. Uzmanlar Facebook’un attığı bu adımla birlikte Facebook uzun bir süre daha gündemde kalmaya başaracak. Facebook’un attığı bu küçük adımlar sahip olduğu kullanıcıların daha uzun bir süre kendi sitesinde tutmayı başardığı anlamına geliyor.

Yakın zamanda sanırız ki Facebook tüm sektörlere el atacak gibi duruyor. Bu yeni hizmeti şimdilik ABD kullanıma sunuluyor fakat yakın zamanda diğer ülkeler ve ülkemize de gelecektir.

E-Spor Nedir? adlı makalemizde ilginizi çekebilir.