E-Spor Oyunlarına Riot Games’ten Bir Yenisi Daha Ekleniyor

League Of Legends geliştiricisi olan Riot Games yeni bir e-spor oyunu ile ilgili bir oyun yapımında uğraşacaklarını bildirdi. Riot Games yeni bir oyun ile ilgilenirken League Of Legends’i yönetimini diğer yöneticilere bırakacaklarını da bildirdi.

Yeni Yapılacak Oyunda E-Spor İle İlgili Olabilir..!

Yapılacak olan bu oyun yayımcının 11 yıldır oyun sektöründe oluşuna rağmen ikinci video oyunu olacak. Marc “Tryndamere” Merrill ve Brandon “Ryze” Beck 2006 yılında ilk oyunlarını geliştirmek adına Riot Games kurmuşlardı. Geliştirdikleri ilk oyun MOBA türünün çok büyük bir fark ile en başarılı ve en popüler oyunlardan biri haline dönüştü. 2006 yılından bu yana bu iki lider bu oyundaki liderlik görevlerini başka kişilere teslim edecek. Bu iki lider “Riot Games” adında bulunan “s” harfini (İngilizce çoğul eki) gerçeğe dönüştürmek adına yeni oyunlar geliştirmeyi planlıyorlar.

Bu muhteşem iki lider, şirket çalışmalarını Riot CFO Dylan Jadeja, CTO Scott Gelb ve Başkan Nicolo Laurent‘e teslim edecek. Bu şekilde Tryndamere ve Ryze bugüne kadar sayılı birkaç masaüstü oyunu ile küçük çaplı oyunlar üretmiş ancak League Of Legends haricinde büyük bir projeye atmamış durumdadır. Riot Games yeni oyun yapımlarına yelken açarak League Of Legends gibi zirve yapacak oyun üretmeyi planlıyor. Bu ikili , Dünya genelinde 100 milyon ve üstü oyuncuya ev sahipliği yapan, e-spor dünyasının şekillenmesini sağlayan hatta ve hatta şekillenmesinde hala daha devam eden bu ikili üzerilerindeki bu yükle yeni çalışmalara adımlar atarak e-spor sektörünü daha da genişletecekler gibi duruyor.

Günümüz de e-spor için uygun pek oyun mevcut değil. Çoğu oyun pay2win yani yatır ve kazan olarak oynanıyor. Riot Games play2win olarak kalbimizde taht kurdu. Oyuncuların ileri görüşlülükleri ve oyun oynayış tarzlarıyla oyun kazanmaları oyunun oynanması bizler için yeterli durumda. Yeni çıkaracak oyunları da play2win olacaktır eminiz. E-spor sektörünün hakimiyetini Riot Games uzun bir süre daha başka firmalara bırakmayacak gibi duruyor.

Riot Games’in yapacağı yeni oyunu hakkında düşünce ve ifadelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Dust 2 Haritasına Güncelleme 2017 ” adlı makale de ilginizi çekebilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.