Dust 2 Haritasına Güncelleme 2017

Valve son günlerde, Dust 2 haritası ile ilgili paylaşımlar yaparak oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Valve bu ilgi çeken yeni Counter Strike : Global Offensive haritası olan Dust 2’yi oyuna getirip oyuncularla buluşturdu.

Valve modern görünmek piyasadan düşmemek adına getirdiği bu güncelleme ile oyunun ömrünü uzatmış oldu. Fakat Dust 2 yerine Train gibi eski kalmış haritaları güncelleyerek harita sevenlerinin artmasına neden olabilirdi.

En çok oynanan ve sevilen haritalardan olan Dust 2’ye gelen güncelleme geri tepebilirdi. Dust 2 yaklaşık olarak 15 senedir rekabetçi oyununun temelini oluşturuyor. Aktif hizmet grubunda yer alan harita Şubat ayına kadar oyunun en çok oynanan haritalarını geride bırakıyordu.

Valve getirmiş olduğu güncelleme ile oyunun haritası ciddi anlamda değişti. Tüm karakteler daha yüksek çözünürlükle ve görünümleri değişmiş, haritanın eski halinden eser kalmamış ve yerini modern grafik ayarlarına uygun bir şekilde gelmiş harita karşılıyor.

En büyük değişiklik ise harita boyunca çoğu yerin görsel bir netlik kazanmış olmasına yöneliktir. Eski harita da karanlık olup oyuncuların gözükmediği bazı kısımlar biraz daha aydınlık oldu. Bu sayede karanlıkta bekleyen oyunculardan azda olsa kurtulacağız. B’ye giden karanlık olan tünel yeni halinde üstü açık bir tavan ve sayesinde olan aydınlık bir tünele yerini bırakıyor.

Harita içerisinde eklenen kutular ve çıkarılan kutular sayesinde ezberler azda olsa bozulacak. Ezberlenmiş olan smoke tactic vs. gibi bomba atma teknikleri yerine yeni teknikler yakın zamanda paylaşılır.

Dust 2 Haritasında Yapılan Bu Güncellemenin Ne Etkisi Olacak?

Harita üzerinden yapılan değişikliklerden bazıları kasıtlı yapılıp yapılmadığı hala merak konusu. Bunların başında ise modernleştirilmiş olan bu harita üzerinde eski haritada azda olsa düz olan yer ve kenarlar , gelen güncelleme ile yer ve kenarlar hafifçe inişli çıkışlı duruyor. Bu yerler atılan bombaların gidişatını da değiştiriyor elbette.

CS:GO Güncellenmiş Dust 2 Haritasında Terörist Takımının Güncellenmiş Karakteri

Haritaya gelen güncelleme ile terörist takımında olan karakterin geçmişten bugüne olan güncellemesi üstteki resimde olduğu gibidir. Güncellenmiş karakter daha fazla doku yapısına sahip fakat oyunda aldığımı FPS değerleri malesef düştü 🙁

Bir önceki makalemiz olan Mortal Kombat Artık 25 Yaşında adlı makalemiz de ilginizi çekebilir.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.