Detaylı PUBG Terimleri Bilmeniz Gerekenler

PUBG yeni başlayanlar için kelimeler biraz uzak kalabilir. Belli başlıca terimler ile arkadaşlarınıza direk uyum sağlayabilirsiniz. Zaten fazla kullanılan yabancı kelimelerde yok. Sizler için belli başlı PUBG Terimleri listesini aşağıya ekliyoruz.

Oyuna başladıktan sonra arkadaşlarınız ile oynarken kısa bir sürede tüm terimleri elbette öğrenebilirsiniz. Çokta öğrenilemeyecek gibi değil zaten. Belli başlı birkaç terimi öğrendikten sonra sürekli bunları tekrarlıyor olacaksınız.

PUBG Terimleri – Loot Yapmak

Oyun içerisinde neredeyse en fazla kullanılan terim sayılabilir. Loot yapmak kısa ve öz olarak eşya toplamak diyebiliriz. ‘Burayı lootladım‘ tarzı yapılan konuşmalar da bulunmuş olduğu bölgedeki eşyalarını topladığını belirtiyor. Lootlamak bulunduğunuz yerdeki eşyaları toplamak olarak sayabilirsiniz.

PUBG Terimleri - Loot Yapmak

PUBG Terimleri – Drop Düştü

Oyunda genellikle insanların bu yolda öldüğü şeydir. Airdrop adı verilen sandığa genellikle drop diyoruz. Drop denilen bu sandık içerisinde bazı önemli eşyaları barındırıyor. İçerisinden çıkanlar genellikle oyun içerisinde bulunamayan sadece sandıktan çıkan eşyaları bulunduruyor. Drop gök yüzünden bir uçağın atması ile oyun haritasına doğru düşüyor. Haliyle bunu gören tüm oyuncular Airdrop’un etrafında toplanmaya başlıyor. Haliyle çatışmalar ardı ardına devam ediyor.

PUBG Terimleri – TPP ve FPP

Oyun içerisinde 2 oynanış biçimi mevcut. Bunlar TPP ve FPP. FPP açılımı First Person Perspective olarak geçiyor. Türkçe karşılığı ise Birinci Kişi PerspektifiTPP açılımı ise Third Person Perspective olarak geçiyor. Türkçe karşılığı ise Üçüncü Kişi Perspektifi. FPP modunda karakteri, karakterin gözünden canlandırıyorsunuz. TPP modunda ise karaktere yukarıdan bakarak 3. kişi gözünden kullanıyor olursunuz. FPP modunda oynayarak kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

PUBG Terimleri – Zone Geliyor

Oyunda daima güvenli bölgede kalmak zorundayız. Oyun içerisinde arkadaşlar ile ne kadar Türkçe anlaşsak bile kelimeleri nedense İngilizce bildiriyoruz. Oyun içerisinde oyunu daraltan mavi alana Blue Zone deniyor. Elbette ama bunu daha çok Zone olarak belirtiyorlar. ‘Zone geliyor!’, ‘Zone’a 30 saniye’ gibi hatırlatmalar oldukça çok duyacağınız cümleler arasında yer alıyor.

Oyun ile ilgili daha birçok terim vardır elbette ama asıl olarak bunları bilmeniz yeterli olacaktır. Oyun içerisinde genel olarak PUBG Terimleri bunlar. Oyun içerisinde arkadaşlarınız ile oynarken olaya kendinizi vermeyi unutmayın. Çorba parasın almak kolay olmayacak.

Shroud Oyundan Uzaklaştırıldı haberinden haberiniz yoksa. İlgili haber ilginizi çekebilir.

1 yorum
  1. […] PUBG Bilmeniz Gereken Terimler adlı yazımız da ilginizi çekebilir. Oyun içerisinde temel olarak bilmeniz gereken bazı terimler mevcut. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.