Counter Strike Ödül Havuzu Üzerinde League Of Legends’ı Geçti

Counter Strike: Global Offensive oyunu en çok ödül dağıtan oyunlar listesinde bulunmaktaydı. Listenin birinci sırasında bulunan Dota 2 ve ardından League Of Legends geliyordu. Counter Strike başladığı günden bugüne ödül havuzu da gün geçtikçe artıyordu. Artan bu ödüller ile Counter Strike Ödül Havuzu League Of Legends’ı geçerek ikinciliğe yükseldi.

Dota 2 Ödül Havuzu

Listenin en üstünde bulunan oyun elbette Dota 2. Dota 2 turnuvalara her ne kadar ülkemizde fazla olmasa da ülke dışarısında oldukça ilgi görüyor. Bu oyunun ödül havuzu uluslararası yıllık dergilerde yazmış olduğu gibi on milyonlar olarak gözüküyor. Bu haber bir sürpriz değil elbette. Oyunun başlangıcından bugüne 890 Dota 2 turnuvası düzenlenmiş. Toplam da 137 milyon doları aşan bir ödül havuzu mevcut.

Counter Strike Ödül Havuzu – League Of Legends Ödül Havuzu

League Of Legends, 2005 yılından itibaren bugüne kadar 50 milyon doların biraz altında bir ödül havuzu oluşturmuş durumdaydı ve en fazla ödül dağıtan oyunlar arasında ikinci sıradaydı. Bu sırayı kısa bir süre önce Counter Strike : Global Offensive oyunu ele geçirdi diyebiliriz. Bu yeri alabilmek için toplamda 50.674.524$‘lık bir ödül havuzu yapmış durumda oldu. Bu ödül havuzu toplamda 1000’in üzerinde gerçekleşen turnuva ile gerçekleştirildi. Bu ödül 9.000’in üzerinde bulunan FPS oyuncuları arasında paylaşıldı.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.