CNR EXPO Games Week Istanbul Detaylar

Her sene düzenlenmiş olan akılda yer etmiş oyun fuarlarından dışında yeni bir oyun fuarı daha oldu. Herkesin bilmiş olduğu GameX, Gaming İstanbul gibi fuarların yanı sıra bu sene bu etkinliklerin yanına adını yazdıracak bir etkinlik daha eklendi. Listede yerini alacak olan bu fuarın adı CNR EXPO Games Week Istanbul olarak geçiyor.

Her sene düzenlenmekte olan Gamex, GİST gibi olan oyun fuarlarının bu oyun fuarı arasında birkaç fark mevcut. Gamex, GİST gibi oyun ve teknoloji fuarları uzun süredir olduğundan dolayı ciddi anlamda baya kalabalık oluyor. Haliyle alan içerisinde atacak adım olmuyor. Bu fuarların seçmiş oldukları yerlerde haliyle biraz küçük oluyor katılımcı sayısına bakarsak eğer. Bu sene denk gelmiş olduğumuz CNR EXPO Games Week Istanbul seçilmiş olan yer biraz uzak da olsa içeriği gayet iyiydi.

2 Kasım 2017 – 5 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen fuar CNR EXPO Yeşilköy’de düzenleniyor. İlk defa gittiğimizden dolayı biraz uzak gözüküyor. Eğer biraz araştırırsanız ulaşımının ne kadar kolay olacağını göreceksiniz.

Bu sene düzenlenmiş olan bu fuar içerisinde Cosplayerlar, Youtube Video Üreticileri, Takım Oyuncuları, Drone Yarışçıları gibi birçok insanı kapsıyor.

Bizim düşüncelerimize göre fuarın reklamları tam anlamıyla yapılmamış gibi. Fuara gelen kişi sayısı oldukça az olduğunu düşünüyoruz. Az olmasına rağmen elbette eğlenceliydi fakat stant sahipleri için biraz üzücü bir durum. Stantlara gelen kişi sayıları diğer oyun fuarlarına göre az olunca haliyle insan bir düşünüyor.

CNR EXPO Games Week Istanbul – Görevler

Fuarın en eğlenceli olan kısmına gelecek olursak eğer fuar içerisinde bulunan görevlerdi. Fuara giriş yaparken girişte sizi bekleyen bir görev standı var. Buradan görev kağıdınızı alıyorsunuz ve etrafta dolaşan mor pelerinli görev dağıtıcılardan rastgele görevler alıyorsunuz. Aldığınız bu görevlerin hepsini tamamlayarak belirlenmiş olan ödülleri alabilirsiniz. Bu verilen görevlerle tüm fuarı dolaşmış ve aynı zamanda herkesle kaynaşmış oluyorsunuz.

Elbette bu görevler ilk başta kolay fakat tüm ana görevleri yaptıktan sonra sizi son olarak bonus görev karşılıyor. Bu bonus görevler oldukça zor diyebiliriz. Bonus görevleri her saat başı 1 kere tekrarlayabiliyorsunuz. Bu görevleri sıralamak gerekirse eğer:

  • Nerf Silahı ile Drone vurmak
  • Plastik Top ile Drone Vurmak
  • Belirlenmiş bir oyunda 30. seviyeye gelebilmek

Bu görevleri yapmak haliyle çok zor fakat bu görevleri yaparsanız alacağınız ödüller oldukça iyi. Maalesef biz 6 kere denesekte maalesef bonus görevlerden hiçbirini tamamlayamadık. Kısıtlı bir zamanınız yoksa eğer tüm görevleri yaptıktan sonra bonus görevleri yapmayı unutmayın.

CNR EXPO Games Week Istanbul – Cosplay

CNR EXPO Games Week istanbul Zencosplay cosplayer social oyuncu

Her oyun fuarında veya başka bir etkinlikte olduğu gibi bu fuar içerisinde de cosplayerlar mevcuttu. Fuar içerisinde bir çok cosplayer mevcut ve dilediğiniz gibi gidip fotoğraf çekile biliyorsunuz.
CNR EXPO Games Week istanbul cosplay foto social oyuncuFuar içerisinde gezen youtuberlarda cosplayerlar ile fotoğraf çekilmeyi ihmal etmedi. Fuar içerisinde en çok ilgi görenler her zaman olduğu gibi cosplayelar oldu. Elbette cosplayer eşyalarının kullanılmasından rahatsız ne kadar belli etmeseler de durum böyle :).

 

CNR EXPO Games Week Istanbul – Drone Yarışları

CNR EXPO Games Week istanbul drone yarışları social oyuncu

Fuar içerisinde bulunan drone parkuru da oldukça ilginç görünüyor. Prof. Drone sürücüleri bu parkurda yeteneklerini konuşturdular ve birinciliğe oynadılar. Sürücüler sürüşlerini yaparken aynı zamanda drone üzerinde bulunan kamera ile de drone’un gözünden de bir bakış açısı ekrana yansıtılmıştı.

CNR EXPO Games Week istanbul oyun oynama social oyuncu

Fuar içerisinde bulunan PlayStation ve bilgisayarlarda da oyun oynayabiliyoruz elbette. Oyun oynamanın yanı sıra turnuvalarda mevcut. Turnuvaların ödülleri de oldukça insanı heveslendiren cinste. Turnuvası olan oyunlar Counter Strike: Global Offensive ve League Of Legends bunlar haricinde olmuş olan turnuvalarda vardır elbette fakat göze batanlar bu 2 oyundu.

CNR EXPO Games Week Istanbul – Vanta Just Dance

CNR EXPO Games Week istanbul vanta dans standı social oyuncu

Fuar içerisinde zaman geçirmek adına bulunan bir dans pisti de var. Just Dance olarak bildiğimiz bu oyun bu fuarda da mevcut. Fuar alanına girdikten sonra kesinlikle uğramanız gereken stantlardan biri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.