Black Desert Para Kasma #3 – BDO Toplama Yaparak Para Kasma

Black Desert Online, toplama yaparak para kasmak oldukça zahmetli bir para kasma yöntemi. Oyun içerisinde sürekli olarak enerjiye sahip olamıyoruz. Ama BDO Toplama Yaparak Para Kasma ile boş zamanlar değerlendirilebilir.

Black Desert Online Enerji

Oyunda sahip olduğumuz enerjinin bir sınırı var. Bu sınıra geldiğimizde enerjiyi tekrar doldurmak adına tek ihtiyacımız olan şey zaman. Oyun içerisindeyken hızlı dolan enerji, oyundan çıktığımızda oldukça yavaş bir şekilde doluyor. Bunu göz önünde tutmaya özen gösterin. Oyundayken dakikada 1 dolan enerji, oyun dışındayken dakikada 3 olarak doluyor. Oyun içerisinde ortalama 300 enerji işinizi görecektir.  Toplama, yatırım gibi şeyler ile enerjimizi bitirebiliyoruz .

Black Desert Online Enerji

Black Desert Online Toplama Planı

Oyun içerisinde BDO Grind Yaparak Para Kasmaktan sıkıldıysanız kendinizi toplama yapmaya bırakmak en iyi durum olabilir. Enerjiniz bittiğinde tekrar Grinde veya başka bir işe karakteri vermek devamlı olmanızı sağlayacaktır. Oyun içerisinde kendinize bir düzen yapmalısınız. Mesela oyunda girdiğinizde sahip olduğunuz enerjiyi toplamaya yaparak bitirdikten sonra Grinde veya Balıkçılığa yönelerek oyun içerisinde zaman geçirip enerjinizin tekrar dolmasını sağlayabilirsiniz. Dolduktan sonra tekrar toplama ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Black Desert Online Toplama Planı

BDO Toplama Yaparak Para Kasma

Tek başına toplama maalesef iş görmüyor. Bunun yanında işleme ile devam etmelisiniz. Toplama ile topladıklarınız pek para etmiyor. Elbette şansınıza bağlı olarak Keskin Kara Kristal Parçası veya Sert Kara Kristal Parçası elde edebiliyorsunuz. Bu şansa bağlı olarak çıkan eşyalar oldukça değerli. Artı basmamızı sağlayan bu eşyaları satmak yerine kendimize saklamak daha iyi olacaktır.

Oyun içerisinde topladığınız et, deri gibi birçok şeyi saklamanızı tavsiye ederiz. Bunlarla işlemeaşçılık gibi birçok alanda yararlanabilirsiniz. Topladığınız şeyler genel anlamıyla pek para etmiyor. Ama bu topladığınız şeyleri işlemede işleyip veya aşçılıkta bir yemek haline getirirseniz 10 kat daha fazlasına satma imkanınız olacaktır.

BDO Toplama Yaparak Para Kasma

Oyun içerisinde bazı yemek çeşitleri oldukça değerli, değerli olmasının yanı sıra yapması da zahmetli. Bu tür yemekleri yapabilmek adına toplama şart oluyor. Bu yemekleri yapmanız size para kazandıracaktır.

Dememiz o ki tek başına toplama ile para kasmak pekte mümkün değil. Elbette kasabilirsiniz ama harcadığınız enerji ile kıyasladığınızda hiç değmeyeceğini göreceksinizdir. Bu yüzden toplama yanında farklı meslekleri de kullanmalısınız.

1 yorum
  1. […] BDO Toplama Yaparak Para Kasma […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.