Black Desert Online Yama Sunucusuna Ulaşılamıyor Hatası Çözümü

Geçtiğimiz birkaç haftadır karşılaşılan Black Desert Online Yama Sunucusuna Ulaşılamıyor  hatasının çözüm yolları mevcut. Henüz tam anlamıyla net bir çözüm sağlamasalar da bazı kullanıcıların sorunlarını çözebilmiş durumda.

Black Desert Online Yama Sunucusuna Ulaşılamıyor Hatası Çözümü için şimdilik iki yol mevcut. Bilgisayardan bilgisayara değişen bu çözüm yolları şimdilik kısıtlı. Bu çözümleri kullanan çoğu kişi genellikle bu hatayı düzeltmiş durumda.

Yama Sunucusuna Ulaşılamıyor Hatası Çözümü – 1

İlk çözüm yolumuz sol alt tarafta bulunan Windows Arama kısmına Komut İstemi yazmak.

Yama Sunucusuna Ulaşılamıyor Hatası Çözümü - 1

Buraya geldikten sonra Sağ TıklayıpYönetici Olarak Çalıştır kısmına tıklıyoruz. Ardından karşımıza komutların yazılacağı bir ekran geliyor.

Komut İstemi Yönetici Olarak Çalıştır

Karşınıza çıkacak olan ekran aşağıya eklediğimiz ekran gibi olmalıdır.

Komut İstemci Ekranı

Bu ekran içerisine alta ekleyeceğimiz olan kodu kopyalayıp yapıştırın veya kendiniz yazarsanız daha iyi olacaktır

  • netsh winsock reset

Bu komutu yapıştırdıktan veya yazdıktan sonra ekranda bir şeyler yazacaktır. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiği hakkında yazan bu yazının dediğini uyguluyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Aynı zamanda Modemi Resetlemek de çözüme kavuşmanız adına bir adım ileri daha götürebilir. 

Yama Sunucusuna Ulaşılamıyor Hatası Çözümü – 2

Eğer bu çözüm yolu işinizi görmediyse bu yol ile çözüme kavuşabilirsiniz. Bu çözüm yolunda ise Black Desert Dosyalarında bir hata olabileceğinden dolayı belli başlı birkaç dosyayı silmek olacaktır. Bu sayede silinen dosyalar Patcher ile tekrar kurulacak ve daha sağlıklı olmuş olacak.

Black Desert Silinecek Dosyalar

Üstteki resimde seçili olan dosyaları silmek sizi sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu dosyalar oyunun kurulu olduğu yerdeki dosyalardır. Bunları deneyip sorundan kurtulabilirsiniz. Bu çözüm yolları dışında başka çözüm yolunuz var ise yorumlarda belirtebilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.