Black Desert Online oyunu Kore firması olan Pearl Abyss tarafından geliştirilmiş olan bir oyundu. MMORPG türünde farklı bir bakış kazandıran bu oyun oldukça ilgi çekti. Black Desert Online Nedir? Oyun Hakkında Bilgi.

Black Desert Online Dikkat Çeken Özellikler

Oyunun geliştirilme süresince SOE gibi büyük firmalarında desteğini almış gözüküyor. Grafiksel anlamda devrim yaratan bu oyun ile ilgili çalışmalar 2010 yılında başlamış olarak gözüküyor. Oyun içerisinden en çok göze batan şey fragmandan da anlaşılacağı üzere sınılar ve grafikler.

BDO diğer MMORPG oyunlarına göre oldukça hızlı mekaniklere sahip. Hızlı ve aksiyonlu çatışma sahneleri oyun içerisinde en çok aksiyona sahip olan yerler diyebiliriz. Her karakterinden birbirinden farklı özellikleri ve görünüşleri oldukça iyi yapılmış durumda. Sınıfların özelliklerini kullanırken oluşan görüntü, oyuncuyu kendisine çekebiliyor. Oyunun oynanış videolarını izleyerek oyun hakkında az çok bilgiye sahip olabileceğinizden eminiz.

Black Desert Online Harita Bilgisi

Oyun içerisinde mevcutta bulunan oldukça büyük ve detayına kadar ayarlanmış durumda. Black Desert Online haritası ile de diğer oyunlardan kendini ayırmayı başarıyor. Oyun içerisinde bulunan iklim sistemi de oldukça değişik bir sisteme sahip. İklimin yanı sıra bölgesel farklılıklarda bulunuyor. Örneğin Çöl Bölgesinde fazla sıcaktan karakterinizin susama gibi durumları olabiliyor. Haliyle karakterinize Saf Su içirmeniz gerekiyor.

Black Desert Online Harita Bilgisi

Oyun içerisinde çatışmalarda kullandığımız özellikler oldukça güzel bir görüşüne sahip. Özellikle bu özellikleri kullanırken oluşan vuruş hissiyatı oldukça iyi bir şekilde ayarlanmış.

Black Desert Online Sistem Gereksinimleri

Oyunu oynamak için elbette belli başlı bilgisayar özelliklerine sahip olmanız gerekiyor. BDO Sistem Gereksinimleri başlığımızda minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile aşağı yukarı sisteminizi karşılaştırabilirsiniz.

Black Desert Online Karakter Düzenleme Sistemi

Black Desert Online Karakter Düzenleme Sistemi

Oyuna giriş yaparken sizi karşılayacak ekran oldukça iyi tasarlanmış. Karakterinizin sınıfını belirledikten sonra üzerinde her şeyi değiştirebiliyorsunuz. Göz, saç, saç rengi, boy gibi birçok şeyini değiştirebiliyorsunuz. Oyun içerisinde bu şekilde diğer karakterlerden azda olsa farklı olabilirsiniz. Özelliklerinin yanı sıra karakterinizin ırkını da belirleyebiliyorsunuz. İnsan, elf gibi birçok ırk çeşidi bulunuyor. Her ırkın kendine göre özellikleri de mevcut elbette.

Oyun hakkında görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.