Black Desert At Yakalama Rehberi – At Nasıl Yakalanır?

Black Desert Online at ile ilgili tüm bilgilendirmeleri neredeyse yaptık. At ile ilgili verilen tüm bilgilerin yanı sıra Black Desert At Yakalama ile ilgili henüz bir şey söylemedik. At yakalamak oldukça kolay özellikle bizim yazdıklarımızı uyguladıktan sonra.

Black Desert Online, atları oldukça cilveli. Atın dilinden konuşa bildikten sonra at yakalamak oldukça kolay oluyor. Ama bildiğimizi okuyarak ilerlemek sadece atın şaha kalkmasına neden oluyor. Yapmanız gerekenleri listeleyerek atın şaha kalkmasına izin vermeden atı yakalaya bileceksiniz.

Black Desert At Yakalama İçin Yapılması Gerekenler

At yakalamaya başlamadan önce Eğitim Seviyeniz 5 olmalı. Aksi takdirde at yakalayamazsınız. Eğitim seviyenizi arttırmak için at pazarından At Satın Alarak veya görevden verilen Eşek ile harita üzerinde seyahat etmeniz yeterli olacaktır. Belli bir süre seyahat edip atınızın veya eşeğinizin seviyesini arttırınca sizinde eğitim seviyeniz artmaya başlayacaktır. Kısa bir süre de 5. Seviye geleceksinizdir.

Bu gereksinimi karşıladıktan sonra en yakın Ahıra giderek. Mağaza sayfasından Capturing Rope yani Yakalama Halatı almanız gerekiyor. Bu eşya yardımı ile atı dizginlemeye çalışıcağız.

black desert at yakalama halatı

At yakalama için halatı aldıktan sonra atı kendimize alıştırmak için yem vermemiz gerekiyor. Bu yemi de Aşçılık malzemeleri satan dükkan üzerinden alabiliriz.

 • Ham Şeker ( Raw Sugar ) – 10 Adet
 • Maden Suyu ( Mineral Water ) – 1 Adet

black desert ham şeker ve maden suyu

Alıyoruz. Yapacağınız kadarını düşünerek 10 a 1 bir şekilde katlarını alabilirsiniz. 50 Adet Ham Şekere 5 Adet Maden Suyu gibi katlarında alımlar yapabilirsiniz.

Bu eşyaları aldıktan sonra oyun içerisinde harfine basarak, buradan ısıtma bölümüne gelin. Isıtma işlemine tüm ürünlerimizi koyduktan sonra işlemi başlatın. İşlem bittikten sonra Ham Şeker Yumağı verecektir. Bu bizim ata vereceğimiz yem oluyor.

Black Desert At Yakalama İşlemleri

Herhangi bir at çıkan noktaya gidiyoruz ve sahipsiz bir at gözümüze kestiriyoruz. İlk at yakalama deneyiminiz olacak ise aşamasına bakmaksızın yakalamaya çalışın. İlk başlarda biraz zor gelse de sonraki yakalama deneyimleriniz de daha kolay olacaktır.

 • Gözünüze kestirdiğiniz ata yavaşça yaklaşın ama dibine yaklaşmayın aksi halde kaçacaktır. Belli bir mesafeye geldikten sonra Yakalama Halatına sağ tıklama yapın ve onu kullanmaya başlayın.
 • Yakalama halatı ile ata doğru nişan alın ve bir işaret çıkacaktır. At hareket etmezken ata doğru bakarak sol tıklama yapın ve at yakalama işlemleri başlasın.
 • Bu andan sonra ekrana arada bir bar çıkacaktır. Bu barda sürekli olarak space tuşuna basarak istenilen tarafta durmaya çalışın.
 • Bu barlarda sürekli başarılı olmalısınız. Başarılı olduktan sonra sonraki bar gelene kadar ata doğru ilerleyin. Atı yakalamak adına onun dibine kadar gitmeliyiz. Bu gitme yolunda sürekli olarak o  bar karşınıza çıkacaktır.
 • Dibine kadar geldikten sonra atı beslememiz gerekiyor. F1 tuşuna basarak sağ tarafta açılan envanterinizden Ham Şeker Yumağına sak tıklama yapın.
 • Bu yem verme meselesini genel olarak 5 kere yapmalısınız. Her yem verdiğinizde atın sizin benimsemesini sağlamış oluyorsunuz.
 • 5-6 kere yem verdikten sonra at sizi sevmiş olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra tuşuna basarak ata binmeyi deneyin.
 • Atı yakalayabildiyseniz yani üstüne binebildeyseniz eğer en yakın Ahıra giderek atınızı kaydettirin.

Bu şekilde genellikle atları %90 şans alabiliyorsunuz. Eğer at şaha kalkıp sizi düşürürse tekrar deneyin. Alana kadar pes etmeyin ilk atınızı yakaladıktan sonra bağımlısı olabilirsiniz. Oyun içerisinde neredeyse en zevkli şeylerden biri olarak görebilirsiniz at yakalamayı.

 

 

1 yorum
 1. […] Black Desert At Yakalama Rehberi de oldukça ilginizi çekebilir. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.