Black Desert At Rehberi – At Nasıl Geliştrilir?

Black Desert Online yani BDO içerisinde atlar oldukça ilerleyişi kolaylaştırıyor. Oyunda mevcutta bulunan at sistemi, aynı karakter sistemi gibi oldukça önemli bir yere sahip. Black Desert At Rehberi ile oyun içerisindeki at sistemi ile gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Black Desert At Önemi

Black Desert Online içerisinde oldukça büyük bir harita yer alıyor. Haliyle bu haritada bir yerden bir yere gitmek tam bir ölüm haline geliyor. Her ne kadar otomatik gitme özelliği yer alsa da yetersiz kalıyor. Otomatik Gitme ile at normalde 100 ile gidiyorsa otomatik özellikte 70 gibi bir hızla ilerliyor. Yani kontrol sizde ise daha hızlı olacaksınızdır.

Black Desert At Önemi

Oyunu oynamaya karar verdiyseniz zaten AT olmazsa olmazlarımızdan olacaktır. Black Desert At almakla bitmiyor elbette. Atı aldıktan sonra bunlarında bir seviyeleri mevcut. Seviyelerine göre hızları ve özellikleri de ayrı bir hal alıyor.

Black Desert At Seviyesini Yükseltme

Atların aşamaları olduğu gibi birde seviyeleri mevcut. Oyun içerisinde bulunan tüm atların maksimum seviyesi 20 yani bundan daha yüksek bir seviye at olamaz. Seviye ile aşamayı karıştırmamalısınız ikisi de farklı şeyler. Atın seviyesini yükseltebilmek adına onunla daima yan yana olmalısınız.

Black Desert At Seviyesini YükseltmeYani oyun içerisinde sürekli at ile seyahat etmek gerekir. Bu şekilde atın seviyesini yükseltebilirsiniz. Atın seviyesini yükseltebilmek adına gerekli zamana sahip değilseniz oyundan çıkmayı düşündüğünüz zamanlar da gideceği yeri seçip döngü moduna alıp. Bilgisayardan ayrılabilirsiniz. Havuç yemesi adına gerekli kutucuğa da tik atmayı unutmayın. Bu şekilde geceleri veya oyundan ayrıldığınız zamanlarda atınızın seviyesi yükselme yolunda ilerleyecektir.

Black Desert At Aşamasını Yükseltme

Atları geliştirebilmek adına erkek at ve dişi at olmak üzere iki ata ihtiyacımız var. Bu şekilde iki at olduktan sonra HeidelVelia gibi asıl köy merkezlerinde ahır içerisinde çiftleştirme işlemini yapabilirsiniz. Yeni gelecek olan at ya aynı aşamada olacaktır yada daha yüksek bir aşamada olacaktır.

Black Desert At Aşamasını Yükseltme

Atları çiftleştirirken mümkün olduğunca birbirine yakın aşamada atları tercih etmeye çalışın. Bunun sebebi atınızın heba olmaktan kurtulmasını sağlamak olarak görebilirsiniz. 2. Aşama At ile 5.Aşama Atı çiftleştirmek çok mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine 5. Aşama At ile 6./5. Aşama Atları tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde beklenilenden daha yüksek aşamada bir at elde edebilirsiniz.

Aşama dediğimiz olay karşınıza Tier olarak gelmiş de olabilir. Oyun içerisinde yabancı terimler de her oyunda olduğu gibi çok kullanılıyor.

 

1 yorum
  1. […] Desert atlar ile ilgili pek bir bilginiz  yok ise Black Desert At Rehberi ile atlar hakkında bilgi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.