BDO Horse Calculator – At Aşama Hesaplayıcı

Black Desert Online içerisinde atlar ile seyahat etmek, oyun içerisinde zamanı değerlendirmek adına oldukça önemli. Elbette bu atlar arasında da farklar mevcut. Atların aşamaları ile hızları da doğru orantıda artıyor. Atların aşamalarını hangi şansla yükseleceğini öğrenebilmek adına bazı yollar mevcut. BDO Horse Calculator ile doğru planlar yaparak atların aşamasını hesaplamak oldukça kolay.

BDO Horse Calculator İle Atınızın Aşamasını Doğru Hesaplayın

Oyun içerisinde mevcutta bulunan atlarımızı çiftleştirirken en önemli iki husus atların seviyesi ve aşaması. Bu iki husus atları çiftleştirirken sonraki gelecek olan atın aşamasını oldukça etkiliyor. Atların aşaması ne kadar yüksekse bir sonraki gelecek atın aşaması da haliyle en az o kadar oluyor.

BDO Horse Calculator İle Atınızın Aşamasını Doğru Hesaplayın

Atları çiftleştirirken aşamanın önemli olduğu kadar atın seviyesi de önemli bir yer alıyor. Çiftleşecek atların aşamaları eşit olduğu var sayılırsa en az o kadar gelecek. Yani erkek at ile dişi at Aşama 5 olduğunu varsayalım çiftleşmeden çıkacak olan at en az Aşama 5 olacaktır. Bundan sonrası atların seviyesini alakadar ediyor sayabiliriz. Atların seviyesi ne kadar fazlaysa yüksek bir aşama verme şansı artıyor.

Biz bu yüksek at verme şanslarını tam olarak hesaplayamasak bile bu durum için bir site mevcut. Bu site ile çiftleştireceğimiz atların seviyelerini ve aşamalarını birleştirerek bize gelecek olan atın durumu hakkında bilgilendirmeler yapıyor. Örnek vermek gerekirse çiftleşecek olan atlardan %25 şansla aşama 5 erkek, %30 şansla aşama 5 dişi at vermesi gibi çeşit çeşit ilerliyor. Yani her ihtimali size söylüyor. Durum hoşunuza gittiyse çiftleştiriyorsunuz. Bu şekilde gelecek olan atı önceden tahmin etme şansınız oluyor.

BDO Horse Calculator At Aşamasını Hesaplama Sitesi

Tüm bu hesaplarımı yapan dediğimiz gibi bir site mevcut ve oldukça iş görüyor. Tüm atlarınızı çiftleştirirken göz önünde tutmanız gereken sitelerden biri olarak varsayabilirsiniz.

http://tr.link/bdohorsecalculator

Vermiş olduğumuz link üzerinden ilgili siteye ilerleyip hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. Dişi at ve erkek at olmak üzere olan 2 kenarda da bulunan seçimleri düzgün şekilde yaparsanız sonuçlar doğru olarak karşınıza çıkacaktır.  Şunu da ekleyelim Mena sunucusu geriden geldiğinden dolayı sağ üstteki rakam yazan kısma yani Breeding Rate  yazan kısma 13 yazmalısınız. Aksi durumda sonuç yanlış çıkabilir.

Black Desert atlar ile ilgili pek bir bilginiz  yok ise Black Desert At Rehberi ile atlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. […] planlıyorsanız ve hangi durumlarda ne nasıl bir at olacağı hakkında bir fikriniz yok ise BDO Horse Calculator – At Aşama Hesaplayıcı adlı yazımız oldukça ilginizi […]

  2. […] BDO At Aşama Hesaplayıcı – BDO Horse Calculator […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.