Apple’ı Bilgi Sızdırmakla Tehtit Eden Türk Hacker Yakalandı

Daha önceden Youtube platformu üzerinden yayınladığı bir videoda, iCloud hesabı ele geçirdiğini söyleyerek, Apple’a şantaj yapan Kerem Albayrak, Yaşadığı İngiltere’de mahkemeye çıkarıldı. Çıkarıldığı mahkeme sonucunda da 2 yıl hapis cezası aldı.

Apple’dan fidye talep eden Türk Hacker, 319 milyon iCloud hesabının elinde olduğunu iddia ediyordu. Fidye verilmediği taktirde bu hesapları sıfırlayacağını dile getirmişti. Bu çarpıcı iddiaların ardından, Londra’daki evinde yakalanan Türk Hacker’in tüm elektronik cihazlarına el konuldu.

Yakalandıktan sonra bireysel çalıştığı iddialarını reddeden Kerem Albayrak, Turkish Crime Family adlı bir Türk hacker grubunun üyesi olduğu iddiasında bulundu.

Apple’dan Fidye İsteyen Türk Hacker Kerem A.

Tüm tehditlerin ardından, Apple şirketinden 133.000 Pound değerinde Bitcoin talep eden Albayrak, ayrıca 837 Pound değerinde iTunes kopunu istemiştir. Tüm bu tehditlerinin kaynağının üçüncü taraf bir uygulama olduğunu belirten Albayrak, tüm işlemleri üçüncü taraf uygulama üzerinden yaptığını ifade etti. Ayrıca siber suçun büyük bir güç olduğunu da dile getiren Albayrak, siber suç işine girdikten sonra her şeyin ilgi çekici gelmeye başladığını da ekledi. İnternette güç sahibi olma üzerine fikirlerini de dile getiren Albayrak, eğer gücünüz varsa herkes size saygı duyar ve meşhur olursunuz ifadelerini de kullandı.

Sonuç olarak 2 yıl hapis cezasına çarptırılan Albayrak’ın cezası ertelendi. Bu ceza yerine 300 saat kamu hizmeti görevinde bulunacak ve olası kaçma girişimine karşı elektronik kelepçe takılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.