Apple Arttırılmış Gerçeklik Kulaklığı Üretiyor

Bloomberg Technology Apple ile ilgili çıkarmış olduğu bir raporuna göre, 2020 yılına kadar bir kulaklık üretilmesi bekleniyor. Bu kulaklık günümüzde yaygınlaşmış olan arttırılmış gerçeklik ile ilgi fakat günümüzde gözlük olarak kullanılıyor. Bu üretilmesi beklenen cihaz Apple’ın mevcut ürünlerinden bağımsız olacağı da belirtiliyor. Şuan mevcut olan sanal gerçeklik kulaklıklarından bir farkı ise kullanmak için herhangi bir telefona ihtiyaç duyulmamasıdır. Verilen raporda bu üretilmesi beklenen cihazın bir işletim sistemine de sahip olacağı görülüyor. Bu raporlara göre Apple Arttırılmış Gerçeklik Kulaklığı Üretiyor.

Apple Arttırılmış Gerçeklik Kulaklığı / Sanal Gerçeklik

Mevcut olan sanal gerçeklik kulaklıkları kullanan kişinin izlemiş olduğu içerikleri yakınında mevcut olan ekranlar yardımıyla izleniyordu. Apple üreteceği bu kulaklık ile bunlarda geride kalıyor. Bu kulaklık 360 derecelik bir gerçek deneyim içerisinde bulunan denetleyicilere sahip durumda.

Apple Arttırılmış Gerçeklik Kulaklığı Sanal Gerçeklik social oyuncu

Elbette bu alanda tek şirket Apple değil. Yani Apple bu teknoloji içerisinde tek kâr potansiyeline sahip bir şirket değil. Günümüzde bu işin tam anlamıyla içerisinde bulunan şirketler mevcut. Bunlardan en iyi bildiğimiz Google bu işin peşini hala bırakmadı. Üretmiş olduğu elektronik eşyalar işletmelerde bile kullanılmaya başlandı. Bu teknoloji tıp, askeri gibi birçok alanda da kullanılabilir durumda. Gelecekte oynadığımız oyunları içerisinde bulunarak oynayabileceğimiz bir halde alacak. O gelecek günlerde insanlar yüz yüze gibi olduğundan oyunlar daha eğlenceli bir hal alacak gibimize geliyor.

1 yorum
  1. semih bakir diyor

    Arttırılmış gerçeklik kulaklığını başarsalar bile bana kalırsa plakların yerini tutmayacak. Hiçbir dijital ses anolog sesin verdiği etkiyi veremez. Bence plaklar geri gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.