Aatrox Rework Yetenekleri Detaylar

Riot Games, kısa bir süre önce duyurmuş olduğu Aatrox Rework güncellemesinden sonra Aatrox Rework Yetenekleri ile de merak ediliyor oldu. Aatrox’a gelen yenilikler ile yetenekleri de oldukça güçlendi.

Uzun bir süreç içerisinde oyun içerisinde neredeyse hiç oynanmıyor diyebilecek kadar az oynana karakterler yavaş yavaş güncelleniyor. Genellikle de bu karakterler aslına bakacak olursak oldukça güçlü.

Güncelleme Alan Aatrox Rework Yetenekleri

Pasif: Ölümün Ulağı

Aatrox bir sonraki yapacağı normal saldırı için menzil artışı kazanıyor. Hedefin sahip olduğu azami canının belli bir oranı kadar hasar verir. Bu yapılmış olan saldırı ile Aatrox’un rakibinin iyileştirme ve kalkan etkileri birkaç saniyeliğine azalır.

Aatrox herhangi bir yetenek kullandığında veya Darkin Kılıcı ile keskin ucunu bir şampiyona isabet ettirirse Ölümün Ulağı’nın bekleme süresi kısalır.

Q: Darkin Kılıcı

Aatrox büyük kılıcı maksimum olarak üç defa savurabiliyor. Aatrox her yeteneğini kullandığında vermiş olduğu hasarda artıyor.

W: Cehennem Prangası

Aatrox yere vurarak isabet ettiği ilk rakibe hasara veriyor ve onu kısa bir süreliğine yavaşlatıyor. Eğer isabet eden şey bir şampiyona veya bir canavarsa etki edilen alana zincirlenir.

Zincirlenen rakip bir süreliğine de olsa vurulmuş alanın içerisindeyse vurulan alanın merkezine çekilir. Çekilen bu merkezde yeniden hasar alır.

E: Karanlık Hücum

Pasif olarak Aatrox, vermiş olduğu hasarın bir kısmı kadar iyileşir.

Aktif olarak Aatrox, önüne doğru atılarak birkaç saniyeliğine saldırı gücü üzerinde artış meydana gelir.

R: Dünyaların Sonu

Aatrox ulti yeteneği ile bütün gücünü serbest bırakıyor. Serbest bırakılan bu güç ile Aatrox akıl almaz boyutlara  ulaşıyor ve devasa kanatlarıyla havalanıyor. Dönüşüm geçirirken yakınında bulunan minyonlar kısa bir süreliğine korkutuluyor. Ulti yeteneği ile Aatrox’un hareket hızı belirli bir süreliğine artıyor.

Aatrox dönüşüm geçirdikten sonra toplam hasarında artış ve Dünyaların Sonu etkin olduğu süreç içerisinde can yenilemesi mevcut oluyor.

Riot Games, Aatrox üzerinde yapmış olduğu yeniliğin iyi olduğu bakış açısındayız. Eskisi gibi güçlü elbette ama herkesin elinde iyi olmayacak anlamına da geliyor. Bundan sonrası sanırım ölümüne Aatrox oynayanların elinde olacak gibi duruyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.