8.6 Yaması – En Kötü 5 Mid Şampiyonu

League Of Legends 8.6 yaması ile 5 mid lane şampiyonu oyun içerisinde adeta düşmüş duruma geldi. Oyun içerisinde düşmüş olan bazı şampiyonlara tekrar bir tekme daha RİOT’tan geldi. League Of Legends güncellemeler ile kral olan bazı şampiyonlar En Kötü 5 Mid Şampiyonu haline gelerek akıllar da yer edindi.

8.6 Yaması En Kötü 5 Mid Şampiyonu

5. Akali

8.6 Yaması En Kötü 5 Mid Şampiyonu - Akali

Akali, oyun başlangıcında oldukça işe yaramaz bir durumdaydı ve bu durum daha da kötüye gitmiş durumda. Seviye 6’ya ulaştığında oyun üzerinden oyuncunun oynayışına göre bir yer edinebiliyor fakat bu üstünlük açıkçası pek uzun sürmüyor. Karşısında anlık damage fazla olan bir şampiyon geldiğinde maalesef ki akali’nin oyunda olduğunu bile fark etmeyeceksiniz.

4. LeBlanc

8.6 Yaması En Kötü 5 Mid Şampiyonu - LeBlanc

Riot yapacağı bazı güncellemeler ile LeBlanc ile ilgili bazı değişiklikler yapacağını açıkladı. Eğer karakter önceki haline geri getirilirse kullanıcısı büyük ölçüde azalacaktır.

Hextech oyun içerisinde diğer itemlere göre pahalı olduğu için bir LeBlanc oyuncusu bu itemi alana kadar geri düşecektir aldığında da iş işten geçmiş olacaktır.

3. Talon

8.6 Yaması En Kötü 5 Mid Şampiyonu - Talon

8.6 yaması ile birlikte Draktharr üzerinde bir nerf etkin olacak. Draktharr nerflenmesi Talon’un da nerflenmesi anlamına geliyor. Talon’un patlama hasarları oldukça fazla, erken süreçte Talon bir iş yapmadıysa oyun ilerledikçe hiçbir işe yaramaz hale geliyor. Uzakçı karakter geldiğinde iş yapmayan talon oyun içerisinden daha da düşmüş duruma geldi.

2. Brand

8.6 Yaması En Kötü 5 Mid Şampiyonu - Brand

Brand, 8.6 yaması ile birlikte üst koridor üzerinde olan üstünlüğünü bir nevi kaybetmiş durumda. Brand, AP itemlerine kıyasla daha çok büyü nüfuzu ile kullanılması tercih ediliyor. Maalesef bu eşyalarda nerf yemiş durumda

1. Annie

8.6 Yaması En Kötü 5 Mid Şampiyonu - Annie

Oyuncuların en sevdiği şampiyonlarda olan Annie diğer orta koridor şampiyonlarına göre oldukça güçsüzleşti. Bu gelen yama ile birlikte Annie yok olmak üzere. Gelen bu yama, manaya ihtiyaç duyan şampiyonlar üzerine yoğunlaştı.

Annie ek olarak uzun bir süreçte aldığı nerfler yetmemiş gibi duruyor. Son süreç içerisinde düşük hareket kabiliyeti ve düşürülen menzili ile oyuncular arasında tartışılıyor. Annie Tibbers + Flash ikilisi olmadan oyuncuları maalesef sersemseletemez duruma geldi.

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.